dzami

jaky je rozdil mezi hardwerem a softwerem?

prosim zodpovedte mi mou otazku,nejlepe ke kazdemu pet prikladu absolutne nevim o co jde,potrebuji to do skoly tak je to dost akutni dekuji moc kamca

Nejlepší odpověď
blesk26

Hardware jsou pevné součásti počítače, to na co si můžeš sáhnout. To znamená třeba monitor, klávesnice, myš, tiskárna, scanner, case (ta krabice pod stolem :), grafická karta, procesor, mechaniky …

Software jsou programy, tj všechno, co si do počítače instaluješ – třeba operační systémy jako windows a linux, například antivirové systémy jako avast a nod32, hry, excel, word, icq klient atd :)

Další odpovědi
HerbiG

Hardare je pevna vec … pr.hard disk,monitor,kla­vesnice,mys at­d.

software je program v pocitaci pr. hry,kos,internetovy prohlizec atd.

anonym

Hardware – fyzická věc v PC
Software – program – nefyzická věc, jsou to data, která musí být nějakým způsobem uložena na hardware..

denimirl

vse uz bylo receno