Karherinee

Jaký je rozdíl mezi elektromotorem na střídavý a na stejnosměrný proud?

Jaký je rozdíl mezi generátorem na střídavý proud (altertnátorem) a generátorem na stejnosměrný proud(dinamem)? Čím se liší střídavý a stejnosměrný proud? To jsou otázky u kterých bych jednoduše napsala že stejnosměrný el. proud prochází v obvodu stále stejným směrem a u střídavé el. proudu se jeho směr opakovaně mění,jenže se mi to zdá trošku jako chyták,že by u všech těch otázek byla stejná odpoved.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na co vlastně ptáš? V nadpisu píšeš o motoru, ale v zadání zmiňuješ alternátror a dynamo.

Další odpovědi
Dochy

Střídavý a stejnosměrný proud máš vlastně dobře.
Elektromotor na stejnosměrný a střídavý proud – To je složitější, protože motorů je podstatně víc typů. Dokázal bych z fleku popsat minimálně jeden princip motoru pracujícího pouze se stejnosměrným proudem, 2–3 typy kterým je to v principu jedno (ale konstrukčně jsou přizpůsobeny pro určitý režim) a minimálně jeden typ (v několika variantách) pouze na střídavý proud. A pak pár dalších typů, které není možno připojit přímo k napájení.
Nejlepší bude, když si najdeš v učebnici to co se máš naučit a s další otázkou přijď až budeš mít konkrétní problém.