kvikal

Jaký je rozdíl mezi …

Jaký je rozdíl mezi červeným a bílým HROZNOVÝM vínem ? Je jedno z nich třeba zdravější ??

Nejlepší odpověď
Lotty

Já bych řekla, že červené víno je sladší než bílé. Bílé je kyselejší a trpké chuti, většinou jsou bílá vína taková suchá. Teď čtu HROZNOVÝM. Tím myslíš plody vína – BOBULE? Bobule hroznového vína znám jen modré a bílé. Ono je to i obdobně jako u těch vín. Červené víno, které pochází z modrých bobulí má sladkou chuť. Bílé hroznové víno má jinačí chuť. Také bych řekla, že záleží na pěstované odrůdě vín. Červená čili modrá i bílá vína budou svým způsobem zhlediska zdravé výživy stejně zásobena, jak to říct, zdravými hodnotami ;o)

Další odpovědi
annas

Červené víno je zdravější, protože jsou v něm ve vyšší míře třísloviny a také léčivá látka resveratrol (ze slupek i z jadérek).

Miroslavst

Jaký je rozdíl? No přeci v barvě. bílé je zelené a červené je modrofialové. Jinak si myslím, že žádný. A co se týče kyselosti, záleží jak se nechá uzrát. I zelené, tak jako modré je kyselé i sladké.