Jaký je rozdíl.

Jaký je rozdíl mezi pronájmem a nájmem bytu?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Pronájem nebo podnájem -
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-podnajmem-a-pronajmem

Další odpovědi
Jose1f

Jedná se o stejný akt, na který se pohlíží z různých hledisek. Vlastník bytu hovoří o pronájmu, nevlastník o nájmu. Pronájem někomu, tj. nájemníkovi, nájem od někoho, tj. od vlastníka, od pronajímatele. V běžné mluvě se ale často oba pojmy zaměňují a pravý smysl vyplyne z kontextu. Existuje ještě jeden vztah, a sice pronájem (části) pronajatého bytu nájemníkem podnájemníkovi. Má-li nájemník podnájemníka, hovořme o podnájmu.

Zdroj: www.vlastnici­.cz/podnajem-najem-a-pronajem-bytu-jaky-je-v-tom-rozdil/