Herbit

Jaky je pomer redeni alkoholu s vodou?pr. 1l 50% alkoholu chci rozredit na 48%

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odlej 0,96 litru toho 50% alkoholu a doplň jej 0,04 litry vody. budeš mít 48% alkohol.
Řekl bych, že pro výpočet se použije trojčlenka.

Další odpovědi
mosoj

Pro ředění roztoků se používá křížové pravidlo.
Viz. odkaz.

50procent… 48dílů
požaduji 48%
0 % ředím… 2dílů

Odečítám křížem vychází tedy na 48 dílů alkoholu 2 díly vody.
Po vykrácení 24 dílů alkoholu na 1 díl vody.
Jinak řečeno do 24 ml 50% alkoholu přiliješ
1 ml 0% vody.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-krizove-pravidlo

elektrikář

Pokud se vám to nechce počítat stačí v laboratorních potřebách koupit lihomněr nálít do kýble a pomalu přidávat destilivanou vodu lihomněr v tom nechat plavat.

naučte se trojčlenku a alkohol se vodou ředit nedá