.,.,.,.--§§,

Jaký je objem Země hustota=5520 kg/m , mz= 5,976* 10(na dvacátoučtvrtou)kg

Nejlepší odpověď
arygnoc

z uvedených údajov zistite objem v m3.

viete, že hustota=hmotnos­ť/objem,
z čoho sa dá ľahko odvodiť objem (látka 4. (tipujem, zo školy som už hooodne dávno) ročníka ZŠ).

Další odpovědi
michalo

to tu nefunguje wikipedia alebo treba ukazat kto vie viac? :)

  • desat na dvacatouctvrtou zapisujeme formou x1024 alebo *1024
  • hustota je v kg/m3 … nesedeli by ti jednotky na konci, vysiel by ti objem v metroch a nie metroch kubicky (krychlovych)

R(hustota)=M(hmot­nost)/V(objem) ⇒ V(objem)=R/M