Lukas27

Jaký je nejšetrnější druh elektráren?

Odpovědi
Hufnágl

Vodní, ale za předpokladu, že je dost vody v nádrži.

Drap

Vodní, větrné, příbojové, solární – podmínkou je u všech samozřejmě dostatek používaného zdroje.

elkon

Dá se říci že vodní, protože o ní v podstatě nemusí nikdo ani vědět. Budova s turbínou u řeky a všude klid. Musí být ale dostatek vody.

mzm

Ono to bude stejné jako třeba s odpady nebo automobily.
Nejšetrnější je ta, která se nepostaví.
(odpady nevyprodukují, auta nevyrobí)

mosoj

Tak ono je to prašť jako uhoď. Třeba německých současných 30 000 !! větrníků docela slušně narušuje proudění z Atlantiku do střední Evropy. Čert ví jaké to má dopady na počasí! Elektrárny na přehradách jsou až sekundární. Primární je zádrž vody. Jako důsledek je neúnosné zanášení říčního koryta a zádržové oblasti bahnem!
V současné době je nejšetrnější fotovoltaika a pokud se dočkáme jaderné fůze tak to bude ona.

Hufnágl

Drap
Opravdu si myslíš, že větrné a solární elektrárny jsou nejšetrnější k přírodě?

mzm

Podle mě taky. Třeba do takové uhelné/jaderné se musí pořád cpát palivo. To u zmíněných ne. Takže jo, jsou šetrnější. Akorát se to někdo pořád snaží vyvracet, protože by se od nich pak nekupovalo uhlí/jaderné palivo…

Dochy

tak solární mají poměrně drahou a ne úplně šetrnou výrobu (a likvidaci). Větrné: Nebezpečné pro ptactvo, cosi se říká o vibracích/in­frazvucích, jak to narušuje počasí je ve hvězdách.