Mravenec

Jaký je asi normální úbytek chladící kapaliny v 16 let starém SUV?

Zhruba co 1 500 km jsem nucen dolít chladící kapalinu, která se z MAX dostane na MIN. Je potřeba toto nějak významně řešit? Nebo se třeba jedná jen o malinkou dírku někde v systému hadiček, kudy kapalina pomalu ukapává?

Odpovědi
Dochy

Normální úbytek kapaliny je asi tak 0.
OK, decku na 1000km nebo měsíc stání bych možná toleroval.
Nemám SUV, mám Partnera z 2005 a nedolívám nic, leda bych ho uvařil (jednou jsem vařil v zácpě když kiksnul větrák chladiče, jednou mi praskla spona od hadice a většinu horké vody mi to vychlístalo po motoru – plus za mnou byl neprůhledný oblak páry)