Lucy13

Jaký fotoaparát na svatbu?

Potřebovala bych poradit, jaký foťák si mám koupit na kvalitní fotky na svatbu? Pokud možno i se záznamem videa? Nemám už přehled. Děkuji
myslím tím, pro naši domácí potřebu. Fotografa mít budeme 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Na svatbu bych doporučoval pořídit fotoaparát i s fotografem, pokud neni člověk dostatečně na to zručný a zacvičený. Vyplatí se to.

Další odpovědi
gecco

Kvalitní fotky udělá dobrý fotograf i nikoli špičkovým foťákem – a naopak, ani nejlepší foťák nepomůže ke kvalitním fotkám patlalovi…
😉
Takže vyjdi z toho, jaký fotoaparát umíš ovládat – a pokud budeš mít i nadále na výběr, soustřeď se na světelný širokoúhlý objektiv (příp. objektivy dva) a výkonný blesk (lépe externí).
😉

nyjono

A na co, převážně, ho budete používat po svatbě?

Klaproth

Jako svatební fotograf můžu jenom souhlasit s Drapem. Najmi si profesionála.

mzm

Pokud bude dost světla, můžou být zajímavé fotky i z telefonu. Jinak udělat hezkou fotku jen tak asi nepůjde, chce to aspoň trochu tréninku (jak tu píší ostatní). Ale jestli bude fotograf, je to OK.
Pak je dobré si trochu dát dohromady, co pak s foťákem, takže v podstatě, co píše gecco.
Otázka je taky za jak dlouho bude svatba, jestli se naučím s něčím novým.

Ale držím palce, bez tréninku to nejde, takže směle do toho. I kdyby se mělo začít tím telefonem… Z výsledků se dá zjistit, „co by to asi chtělo“… ale to je na opravdu dlouhé povídání.

Lamalam

Kupovat foťák jenom kvůli svatbě? Najmi si profíka.

Klaproth

mzm – pokud bude dost světla… Obvykle nebude. Pokud ho náhodou bude dost, bude nekvalitní. Věř mi, za peníze fotím (a nejenom svatby) už 25 let. Jsou svatební místa, kde se i se spoustou zkušeností a s profi vybavením kloudná fotka dá udělat jenom obtížně. Znám obřadní místnost, kde je tmavý dřevěný strop, stěny obložené břidlicí, na stěnách kombinace žárovek a zářivek, k jihu otočená barevná vitrážová okna. Světla dost, ale jeho barvu nevyladíš ani náhodou.

mzm

S tím nemůžu než souhlasit. Jen jsem chtěl napsat, že fotit svatbu není jen tak „samo“ a to co to chce se dá začít ověřovat i tím, že začnu fotit telefonem a zjistím, že v té temné místnosti se tím telefonem „fotit“ možná dá, ale jsou z toho výsledky použitelné akorát k tomu si říci: „tudy ne.“ A když pak následuje „Ale proč?“, je i toto dobrá cesta.

Zase třeba venku dost světla být může a jiný úhel pohledu než od toho „hlavního fotografa“ může být přínos.