Zasu

Jaký druh barvy použít na opravu rámu obrazu?

Rám obrazu z 30-tých let, stříbrná a černá barva, místy nepatrně odloupnuto. Chtěla bych opravit svépomocí.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, jaká byla použita původní barva. V té době se používaly barvy převážně olejové. Patina se potom dělávala téměř suchou stříbřenkou do ne uplně zaschlého laku. Pokud rám nemá žádnou historickou hodnotu, zkusil bych syntetiku, nebo i nějakou vodou ředitelnou barvu. V každém případě bych však doporučoval udělat nejdříve na malém kousku /třeba někde na horní hraně/ zkoušku, jak budou barvy vzájemně reagovat.

Další odpovědi
gecco

Jakou má ten obraz hodnutu?? A ten rám??

Pokud „0“, experimentuj…
Třeba Nitrolakem, stříbřenkou, sazemi…

Pokud nevíš (a nebo má hodnotu vyšší, než ´prd´) – nech si poradit od lidí, kteří ten obraz budou moci ´osahat´.