Hakunamatata

Jaktoze v Itálii nejsou na ulicích vidět duchodci?

A uz vubec ne nikdo o francouzskych holich. Nevidela jsem tam nikdy žádné důchodce v tak zoufalém stavu jako u nás. Je to dobře nebo špatně?

A proč italské babičky chodí celé v černém?

Nejlepší odpověď
anonym

Bude to asi důvodem, proč se naši důchodci na ulicích rojí a proč to ti italští nemají zapotřebí.
Naši důchodci obíhají o dvou berlích s ruksáčkem na zádech nejdříve doktory a potom obchody (a v poslední době mám navíc pocit, že mají potřebu zlomyslně prezentovat svou nemohoucnost před uštvanými pracujícími, aby ti viděli o to lépe budoucnost, do které pomalu spějí – nerejpu, jsem taky důchodkyně).
Dost dobře si nedokážu představit, že důchodci v bývalých vyspělých státech západní Evropy mají podobné starosti.

Další odpovědi
zjentek

je to taky trochu o národní důstojnosti, hrdosti a o tom, co za život pochopily. Střízlivá nevyděšená šedivá babička v šátku a černém vypoví o svém životě rozhodně jinak, nežli babička s natupírovanou fialovou hlavou v pestrobarevných vytahaninách ze sekáče, mající povětšinou ve tváři otazníky. Člověk se utvoří podle toho, kde stojí.
A jaké okolí bude léta působit na tebe? ,)