Avatar uživatele
Ivka3004

Jakou koupit parabolu, když chci sledovat odlišný program na dvou TV přijímačích?

Karty Skylink mám dvě, základní cena Kč70,–/měsíc. Sledujeme tedy jen programy zákl. balíčku. Stačí nám to. Nechci na chatu dávat dvě paraboly. Obě TV mají vestavěný sat. tuner.
Děkuji za případnou odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Parabola nemá s tím co dělat, stačí jedna, která přijímá více programů. Signál ze satelitního přijímače si pomocí rozbočovače rozdělíš do dvou TV přijímačů a na každém z nich si můžeš zvolit program jaký chceš. Aspoň jsem takové řešení viděl.

Upravil/a: Kepler

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Ivka3004 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Parabolu na dva konvertory LNB a dva satelitní přijímače. Mělo by to jít i s jedním LNB, ale dva přijímače tě neminou.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Dle mé zkušenosti je potřeba pouze 1 parabola + 1 LNB, ale musí mít více samostatných vývodů (F-konektory), podle počtu napojených TV. Já mám třeba 4. Cena se pohybuje okolo 1000,– Kč. Pak ke každému TV samostatně koaxiální přívod (75 ohmů). Pokud je v TV satelitní dekodér (S,S2), není nutný satelitní příjímač. Pro příjem Skylinku je pak nutno do Cl slotu dokoupit dekodér karty Skylink Irdeto (cena rovněž okolo 1000,–Kč) a po registraci u Skylinku a osazení jeho karty do dekodéru možno na jednotlivých TV sledovat nezávisle jednotlivé programy. Pokud TV nemá integrovaný satelitní tuner , je nutno ke každé TV pořídit satelitní přijímač. Takto mi to funguje OK.

před 2700 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika