Ivka3004

Jakou koupit parabolu, když chci sledovat odlišný program na dvou TV přijímačích?

Karty Skylink mám dvě, základní cena Kč70,–/měsíc. Sledujeme tedy jen programy zákl. balíčku. Stačí nám to. Nechci na chatu dávat dvě paraboly. Obě TV mají vestavěný sat. tuner.
Děkuji za případnou odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Parabola nemá s tím co dělat, stačí jedna, která přijímá více programů. Signál ze satelitního přijímače si pomocí rozbočovače rozdělíš do dvou TV přijímačů a na každém z nich si můžeš zvolit program jaký chceš. Aspoň jsem takové řešení viděl.

Další odpovědi
mosoj

Parabolu na dva konvertory LNB a dva satelitní přijímače. Mělo by to jít i s jedním LNB, ale dva přijímače tě neminou.

Jiří Bohumil

Dle mé zkušenosti je potřeba pouze 1 parabola + 1 LNB, ale musí mít více samostatných vývodů (F-konektory), podle počtu napojených TV. Já mám třeba 4. Cena se pohybuje okolo 1000,– Kč. Pak ke každému TV samostatně koaxiální přívod (75 ohmů). Pokud je v TV satelitní dekodér (S,S2), není nutný satelitní příjímač. Pro příjem Skylinku je pak nutno do Cl slotu dokoupit dekodér karty Skylink Irdeto (cena rovněž okolo 1000,–Kč) a po registraci u Skylinku a osazení jeho karty do dekodéru možno na jednotlivých TV sledovat nezávisle jednotlivé programy. Pokud TV nemá integrovaný satelitní tuner , je nutno ke každé TV pořídit satelitní přijímač. Takto mi to funguje OK.