FreddieR

Jakou barvu má zrcadlo?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Zrcadlo samo o sobě žádnou barvu nemá, jen přejímá barvu zrcadleného objektu.
Jen se na zadní stranu zrcadla pokládá tenká fólie z hliníku apod. kvůli pevnosti a ta je teda stříbrná, příp. jiné barvy, ale zrcadlo samo o sobě je bezbavé.

Další odpovědi
Fyzik

Nelze souhlasit s Lucijej. Určit barvu zrcadla je těžké, protože je dělané tak, aby bylo velice odrazivé.

Pár teorií: vezměte materiál, z nějž je zrcadlící vrstva vyrobena… nějaký kov, stříbro možná, hliník… V surovém stavu jsou zkrátka šedé. Zkuste vrstvu seškrábat… Bude šedá.

Definice šedého tělesa je, že všechny barevné složky spektra odráží stejnou měrou (např. 90%)… A to zrcadlo dělá – červená je v zrcadle červená, stejně tak modrá nebo zelená.

Ale určitě to není bezbarvé. Co je bezbarvé, to je průhledné, ne?

anonym

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zrcadlo

cepecek

Přesně tuhle „blbost“ jsem hledala, a krásně vysvětlené jsem to našla tu http://bwp.cz/jakou-barvu-ma-zrcadlo/