1vlasta1

JakJak propojit televizi k internetu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám připojit televizi k internetu přes routr, nebo spíše kde mám zjistit cislo výchozí branu a DNS adresu. Děkuji předem za všechny odpovědi

Odpovědi
anonym

v nastavení jsem dal DHCP auto IP a ostatní věci netřeba

1vlasta1

No mě to právě ukazuje že propojení s routrem funguje ale k internetu se tou nedostane

1vlasta1

A navíc DHCP mi to nenabízí potřebují IP adresu tu mám maska podsítě tu též mám ale chybí mi ta výchozí brána a DNS adresa

cochee

Výchozí brána = LAN adresa routeru. DNS dá poskytovatel, nebo použij univerzální, např. 8.8.8.8 od Googlu. Nebo si v PC připojeném ke stejnému routeru otevři příkazový řádek (cmd) a vlož příkaz „ipconfig /all“ (platí pro Windows).