Avatar uživatele
dgfdgf

Jakej je život v centru Prahy?

Bydlíte tam někdo? Neštvou vás ti celoroční turisti? v týhle oblasti neznám moc míst, kde lze levně nakoupit. Ale stejně bych tam rád měl dům. Praha je v některejch ohledech hezčí než Paříž.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

V centru Prahy jsem sice nebydlela, ale v Praze ano a pokud jednou bydlíte v Praze, centru se nevyhnete. Navíc jsem měla i různé známé, kteří bydleli opravdu hned v okolí Václavského náměstí, Národní třídy a podobných lokalit.
Je pravda, že přímo na Václavském náměstí je obytných domů minimum, většinou jsou v ulicích kolem, kde není ten největší frmol. Ovšem i tak tam umí být „veselo“, leč pokud nejste vyloženě zvyklý na lesní ticho, asi se čověk přizpůsobí a časem mu ten hukot z ulice přestane vadit. Já jsem měla dojem, že by mi to vadilo, ale moji přátelé si nestěžovali.
Nakoupit se v centru dá i normálně. O ulici dál jsou i relativně normání obchody s normálním zbožím a normálními cenami. Jen s tím domem to tam nebude tak lehké. Rodinný domek si tam vážně nekoupíte, leda činžák, nebo byt v něm – ale ty ceny jsou opravdu přehnaně vysoké – ty domy jsou staré, a pokud ho majitel nechá opravit, upravit byty případně dostavět nějaký ten půdní mezonet, a navíc v atraktivním místě – za 3+1 tam dáte jako jinde za vilu se zahradou.

Upravil/a: Nuk nuk

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já jsem sice žil v Praze jen 6 let a už je to dávno. Souhlasím, že v historických částech je to krásné město. Ale žít bych tam nechtěl, ani kdyby mi dali luxusní byt v centru zdarma. Jako mladý jsem byl okouzlen, ale ke konci pobytu mi už Praha doslova lezla na nervy. A ti pražáci!? http://jpeg.cz/i­mages/2016/08/­31/FvQxl.png
Teď nejvíc oceňuju klídek a pohodu.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Cenobita

Je tu rušno, ale pražákům těm je tu hej ti nikam nezablouděj !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Záleží kde. Dcera bydlí v Karlíně a pochvaluje si to. Jsou mladí, nemají děti, baví se. Nemusí nic nikam převážet takže nemusí mít auto. Na tramvaj 100m, na metro 200m.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karfigol

Já tam bydlel pár měsíců kvůli práci a už bych se tam nevrátil, moc rušno tam je. Nakonec jsem šel do dřevostavby od http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz/ kterou mám pár kilometrů za Prahou a je to o dost lepší

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek