Luncter

Jaké znáte vedlejší pohádkové postavy?

Dobrý den,
Chtěla bych vědět, jaké postavy, které nejsou hlavními postavami, ale zasadily se o dobrý konec (třeba dobrá víla) z pohádek znáte. :)

Nejlepší odpověď
dubraro

Spisovatel – scénárista.

Další odpovědi
Kelt

V každé pohádce jsou takové postavy. Například princ, nebo Honza chtějí princeznu – musí si jí od krále zasloužit – buď ji vysvobodí od draka, nebo splní nějaké úkoly. Zde jsou různá zvířata, babička, dědeček, pocestný atd. Erbenovy pohádky už v názvu tyto postavy zahrnují – Pták OHnivák a Liška Ryška, Dlouhý, široký a Bystrozraký.
Mně je to jasné, ale jestli je to jasné z mé odpovědi, to nevím.
A nemusíme hledat jen kladné postavy – i lakomý soused, zlí loupežníci a jiní zde mají své místo.

Lamalam

Kouzelný dědeček (babička) – důležitá vedlejší postava celé řady pohádek.

Rokio

Tak např. tři skřítci z Tří veteránů. Ti měli důležitou roli, ale ve filmu neměli moc prostoru.

marci1

Tři sudičky. 🙂