Avatar uživatele
FlAsh_7

Jaké/které zákony by měl znát podnikatel?

Pozor – je rozdíl mezi zájmeny jaký a který.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1618 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Všechny. Na toto jsme ti tu již NĚKOLIKRÁT odpovídali!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Tentokrát s Edisonem nesouhlasím. Každý člověk má znát ty zákony, které se ho týkají a ještě minimálně ty, které zná každý normální dospělÿ člověk způsobilý k právním úkonům.

Každopádně podnikatel potřebuje určitě znát živnostenský zákon (pokud si zřídí živnost) a zákoník práce (pokud někoho zaměstná).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Základní zákony týkající se podnikání (se zaměření na daně) jsou třeba v odkaze níže.

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/za­kony-vyhlasky-pokyny-danove.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Rokio se hluboce mýlí. Jako každý občan by měl znát všechny zákony své země, případně zemí ve kterých pobývá, nebo je nějak aktivní. Pojem „znát|“ samozřejmě neznamená „umět všechno nazpaměť“. A buď si jist, že ŽZ nestačí. Máš tu daňové zákony, obchodní a občanský zákoník, zákony týkající se bezpečnosti provozů i výrobků, dovozu a vývozu nejen v rámci EU, Zákony na ochranu osobních údajů, spousty finančních zákonů… A to pořád mluvím jen o tom, o čem by měl mít podnikatel alespoň lehce, spíše více než nadprůměrné povědomí.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Pokud podniká v prodeji kol nepotřebuje znát zákon o prodeji aut.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Zákon o prodeji aut ani neexistuje. A nic takového jsem nepsal. Určitě by měl znát ale zákon O požadavcích na bezpečnost výrobku. Mimo jiné, z nichž jsem některé zmínil. Třeba zákon o požární ochraně by znát měl. Nebo je chceš prodávat na ulici? To bude chtít znát spousty místních vyhlášek. Představuješ si to jak Hurvajz válku. Pak se velmi snadno dostaneš do potíží.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Co si představuji jako hurvajz válku? Copak já sem tazatel jen sem dal příklad. Že ten kdo.prodava kola nemusí znát zákony o prodeji aut (jen příklad)

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A já jednak odpovídám konkrétně na Tvůj příklad, a jednak obecně. Zákon O požadavcích na bezpečnost výrobku se netýká konkrétně aut ani kol, ale výrobků obecně. V zákoně o požární ochraně najdeš, jak má být požárně zabezpečena provozovna obecně i v případech speciálních, včetně odkazů na vyhlášky a tam zase najdeš odkazy na normy. Je vidět, že nemáš ani šajn o struktuře našeho právního systému.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Ty nic nechápeš nebo si děláš srandu, protože já dal jen ironický příklad a ty tu to rozepisuješ.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jako že na ironické poznámky nemůže existovat relevantní odpověď?

před 1617 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jestli Ty dáváš ironické příklady, pak já taky.

před 1617 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Edison: Moje odpověď je inspirována znalostmi ze ZŠ z občanské nauky.

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A to si říkáš daňový poradce, nebo cos to psal? To toho znáš teda setsakra málo!!

před 1618 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Edison: Jsem drobný investor a dosahuji slušného výnosového procenta. Kromě toho jsem prodejce moderního umění a kryptoměnový nadšenec. A na maturitním vysvědčení jsem měl trojky, takže jsem průměrný.

před 1617 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A jak to souvisí s tím, že právní systém znáš leda ze základní školy?

před 1617 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Edison: Něco z práva vím i že SŠ. Tu danou vědomost jsem ale věděl už že ZŠ. Právo sice tak dobře neovládám, ale byl jsem na OA alespoň v tomto předmětu tak dobrý, že jsem měl z něho jedničky a dvojky.

před 1617 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek