Avatar uživatele
Shef

Jaké/které sýry máte nejradši?

Ať už se jedná o tavené, tvrdé, zrající, uzené anebo jiné druhy sýrů :) Já jsem na klasický Eidam, když si chci udělat klasický smažák :) a když mě chytne slina, tak si dám si i české olomoucké tvarůžky nebo romadur :D
Jaké jsou ty vaše oblíbené?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? atlas před 2884 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sarrow

Old Amsterdam a mozzarellu :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atlas

Eidam 30%, mozarellu, ovčí sýry, nivu z Dolního Přímu, tvarůžky, romadur, klasický hermelín…
naopak vůbec nejím tavené sýry a takový ty luxusnější sýry (ementál,sýry s ořechy, francouské, italské sýry…)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tali Vael

Já si nemůžu pomoct, ale Tvarůžky nebo Romadur mi prostě smrdí, to když už dostanu chut na nějaký sýr, tak třeba čedar nebo třenou nivu :)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Tofu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Lučina, Parenica, Bryndza

Upravil/a: postcd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Na smažení a zapékání goudu 48%, posledně mí přítel eidam 30% smaženej málem omlátil o hlavu. Ale u toho eidamu záleží odkud je, protože výrobců je hafo.
Mám ráda Rondelle, tvargle i romadur, sýry hermelínového typu. Tavené moc ne, ty mi přijdou jakoby nakyslé, ale když potřebuju do pomazánky, tak si ho udělám z tvarohu, jedlé sody a másla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Balkán, hermelín, různé ementály, kozí sýry… Tohle všecko ideálně podávané společně s olivami a třeba ještě ořechy a podobně… A to mi kdysi tyhle sejry fakt smrděly, včetně oliv, teď to úplně zbožňuju. Jako správnej snob nad eidamem vohrnuju nos :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

U nás je oblíbená:
Lučina (termizované sýry a žervé), eidam 30%, parenica, parmazán, ementál, gouda, koliba, cottage.
Plísňové (byť s „ušlechtilou plísní“) nejíme (víme proč) a zrající jen občas (romadur, tvarůžky , také víme proč… ;)).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek