Shef

Jaké/které sýry máte nejradši?

Ať už se jedná o tavené, tvrdé, zrající, uzené anebo jiné druhy sýrů :) Já jsem na klasický Eidam, když si chci udělat klasický smažák :) a když mě chytne slina, tak si dám si i české olomoucké tvarůžky nebo romadur :D
Jaké jsou ty vaše oblíbené?

Nejlepší odpověď
Sarrow

Old Amsterdam a mozzarellu :)

Další odpovědi
atlas

Eidam 30%, mozarellu, ovčí sýry, nivu z Dolního Přímu, tvarůžky, romadur, klasický hermelín…
naopak vůbec nejím tavené sýry a takový ty luxusnější sýry (ementál,sýry s ořechy, francouské, italské sýry…)

Tali Vael

Já si nemůžu pomoct, ale Tvarůžky nebo Romadur mi prostě smrdí, to když už dostanu chut na nějaký sýr, tak třeba čedar nebo třenou nivu :)

quentos

Tofu…

postcd

Lučina, Parenica, Bryndza

iceT

Na smažení a zapékání goudu 48%, posledně mí přítel eidam 30% smaženej málem omlátil o hlavu. Ale u toho eidamu záleží odkud je, protože výrobců je hafo.
Mám ráda Rondelle, tvargle i romadur, sýry hermelínového typu. Tavené moc ne, ty mi přijdou jakoby nakyslé, ale když potřebuju do pomazánky, tak si ho udělám z tvarohu, jedlé sody a másla.

RyuzakiKate

Balkán, hermelín, různé ementály, kozí sýry… Tohle všecko ideálně podávané společně s olivami a třeba ještě ořechy a podobně… A to mi kdysi tyhle sejry fakt smrděly, včetně oliv, teď to úplně zbožňuju. Jako správnej snob nad eidamem vohrnuju nos :)

da ny

U nás je oblíbená:
Lučina (termizované sýry a žervé), eidam 30%, parenica, parmazán, ementál, gouda, koliba, cottage.
Plísňové (byť s „ušlechtilou plísní“) nejíme (víme proč) a zrající jen občas (romadur, tvarůžky , také víme proč… ;)).