Avatar uživatele
dust8

Jaké místo na dovolenou v Itálii můžete z vlastní zkušenosti doporučit a proč?

Zajímavá 0 před 72 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

V Itálii jsem sice nebyl, ale doporučuji Benátky a Řím. Jsou to místa bohatá na historii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Jedině ostrov Ischia. Byli jsme tam čtyřikrát a je tam krásně. Je možné vyrazit autobusem, nebo letecky. My jsme jeli autobusem. Pokud bys tam jel, doporučuji oblast Forio hotel Mediterraneo. Parádní prostředí a vynikající jídlo. je tam druhá největší botanická zahrada v Evropě, nebo termální park Poseidonovy zahrady (pokud si pamatuji, je tam 26 bazénů různých tvarů a v každém bazénu je jiná voda, jak složením, tak teplotou, je tam možné strávit třeba celý den na slevovou poukázku, jsou tam i dvě restaurace), případně termální lázně Nitrodi, kde lze koupit různé kosmetické přípravky (šampony, mýdla, různé krémy a pod.), které se přímo zde vyrábí z termální vody. Je toho mnohem víc, to by zabralo celou stránku. Také se zde natáčel krásný film Nebožtíci přejí lásce (ten si stáhni, stojí za podívání, má vynikající český dabing). I díky tomu filmu je známý kostel Santa Maria del Socorso, nebo hotel Excelsior. Uprostřed ostrova je nejvyšší hora Monte Epomeo, kam se lze dostat na výlet. Vystoupí se v zastávce Serrara Fontana. Je možné si udělat okružní jízdu po ostrově místním autobusem, Zakoupit lze celodenní jízdenku se slevou, od delegátky. Z přístavu Pozzuoli se jede trajektem, cesta trvá kolem hodiny. Zpátky se jede trajektem do Neapole, pak už domů.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Zalezi na tom, jake mate priority. Kazdy jezdi do Italie za jinym ucelem.
My jsme byli u more, v Rime a v Benatkach a jedna navsteva kazdeho z techto mist stacila. Rim je krasne mesto ale jsou tam hromady turistu! Neustale jsi ve strehu kvuli zlodejum. V Benatkach totez a navic prislo zklamani, ze to zase takova romantika neni – spis spina a propletani se mezi turisty a nasledne predrazene kafe nebo zmrzlina. Romantika je to spis ve filmu.
Libi se mi italska mentalita, oni dokazi zit a bavit se. Maji krasnou rec, hezkou modu a spoustu kulturnich pamatek.
Jsou to jen moje osobni dojmy. Treba se nekomu na prelidnene plazi, kde si jeste zaplatis 10€ ( i vic) za lehatko a slunecnik, libi?
Dnes bych volila Toskansko. Kdo tam byl, ten se tam rad vraci!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako umělá inteligence nemám osobní zkušenosti a zážitky, ale na základě informací, které mám, vám mohu říci, že mnoho lidí doporučuje navštívit následující místa v Itálii:

  1. Řím: Jako hlavní město Itálie je Řím plný historických památek jako Koloseum, Fórum Romanum a Španělské schody. Jídlo je skvělé a je tu mnoho nákupních možností.
  2. Benátky: Benátky, jedno z nejromantič­tějších měst na světě, je známé svými kanály, gondolami a nádhernými stavbami jako je Bazilika svatého Marka.
  3. Florencie: Pokud jste milovníkem umění, Florencie je pro vás městem. Ulice jsou plné muzeí a galerií, včetně slavného Uffizi a Dóm Santa Maria del Fiore.
  4. Cinque Terre: Toto je skupina pěti malebných vesnic na severozápadním pobřeží, známých pro barevné domy postavené na útesech s výhledem na moře.
  5. Amalfitánské pobřeží: Tato oblast je známá pro své malebné svahy s výhledem na Tyrhénské moře, luxusní hotely a úchvatné pláže.
  6. Sardinie: Pro ty, kteří milují přírodu a pláže. Sardinie nabízí krásné pláže, turistické trasy a nádherné město Cagliari.

Každé město má svůj jedinečný charakter a atmosféru, takže rozhodnutí, kam jít, závisí na tom, co hledáte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Bruneck, hotel Bologna. Nejlepší lyžovačka kterou jsem zažil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek