Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké jsou požadavky ze strany hygieny pro zřízení nového kosmetického salonu?

Jsou nějaké požadavky z hlediska EU?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Dobrý den, v případě, že chcete začít provozovat živnost v provozovně jste povinna tuto skutečnost oznámit předem některému obecnímu živnostenskému úřadu. Pro úkon oznámení je třeba vyplnit příslušný formulář a uvést zde adresu provozovny, datum zahájení provozování živnosti v provozovně, právní titul užívání provozovny a údaj, zda se jedná o provozovnu podléhající kolaudačnímu řízení. Pro pířpadnou kontrolu živnostenského podnikání, tedy ne při oznamování provozovny, je třeba kontrolním pracovníkům na žádost předložit doklad o vlastnickém nebo užívacím právu k provozovně (např. list vlastnictví, nájemní smlouva, souhlas s umístěním,, apod.) a dále doklad o tom, že jste zajistila, aby provozovna byla způsobilá pro provozování živnosti dle zvláštních předpisů (např. kolaudační rozhodnutí, kolaudační souhlas, apod.). V případě, že jste v této provozovně v nájmu, měl by Vám tento doklad předložit pronajímatel. Zákon však tuto povinost nechává na podnikateli provozující živnost (§ 17 odst. 4 z.č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve zněn. pozd. předpisů). Dále jste povinna tuto provozovnu řádně označit, a to trvale a zvenčí jménem a příjmením, identifikačním číslem, provozní dobou a údajem o osobě odpovědné za činnost provozovny (může to být i podnikatel). V případě, že budete na provozovně zaměstnávat zaměstnance, jste povinna zajistit, aby tito zaměstnanci splňovali odbornou způsobilost pro výkon činnosti kosmetické služby, viz. příloha č. 5 k živnostenskému zákonu. Další povinnosti pro Vás vypkývají také z jiných právních předpisů, např. doporučuji, abyste se obrátila také na Krajskou hygienickou stanici a nechala si schválit provozovní řád, který by měl být na provozovně.


Avatar uživatele
Pokročilý

obratte se na krajskou hygienickou stanici kde vám vydají předpisy, z hlediska EU je to jedno, normy jsou stejné

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.