pechota

Jaké jsou podmínky záručních oprav?

Dal jsem v rámci záruky opravit mob. telefon.Podle zákona je doba opravy max.30 kalendářních dnů.Teprve po příchodu domů jsem si všiml poznámky na opravarenském listů, že souhlasím s prodloužením opravy v případě nedostatků náhradních dílů o dalších 30 t.j. celkově na 60 dnů.Má prodavající na takový dodatek právo i když je to v rozporu se zákonem?

Odpovědi
zzzzz

Prodejce může lhůtu prodloužit jen s tvým souhlasem. Tím, že si to podepsal, tak si souhlasil. Pokud bys ustanovení o prodloužení reklamační lhůty odmítl, musel by to stihnout do 30 dnů, nebo ti vrátit peníze, nebo dát nový mobil.
Příště doporučuji číst to, co podepisuješ.

Kepler

Především je nutno znát záruční podmínky výrobce, některé se od standartu mohou lišit. Výrobce na to má právo. Jinak je popsáno v odkazu.

Zdroj: http://www.aw­h.cz/podminky-prijmu-zakazky/zarucni-opravy/