Pottato

Jake jsou podminky pro odneti ditete z vyhradni pece a umisteni do pece ustavni?

Prvni dite moji manzelky odesla od otce tyrana, kdyz diteti bylo 5 mesicu.. Ted mame s manzelkou i dite vlastni, ale dite z predchoziho vztahu jsem prijal za sve, oslovuje me „tato“.. Jeji byvaly exmanzel si dite bere kazdych 14 dni.. Pred ditetem mluvime o jeho biologickem otci krestnim jmenem.. Dite k nemu nechce, vzdy pred a pri predavani breci, kdyz se s nami musi rozloucit.. Ted exmanzel vyrukoval s tim, ze dite proti nemu postvavame a rikame, ze je jen strejda, coz neni pravda.. Pry to bude resit s ospodem a navrhne umisteni ditete do ustavni pece.. Ma na to narok? Jsou k tomu nejake podminky, ktere by musel splnit/prokazat? Dekuju za rady

Re – Drap :

Ospod u nas byl prosetrovat podminky pro zivot.. Bydlime v dome, obe deti maji vlastni pokoj s hrackami a dole u obyvaku jeste detskou hernicku s dalsimi hrackami.. Exmanzel zije se svoji partnerkou v byte 2+1.. Takove jsou pomery..

Odpovědi
Drap

Nárok, či právo k tomu jistě má. Pokud zadá na OSPOD, tzak ten to bude řešit, Bude zjišťovat jak dítě a v jakých podmínkách žije, jak je o ně postaráno. Pokud nazná, že otec má pravdu, předá to soudu, a pouze ten může rozhodnout o ůstavní péči. Pokud je vše jak píšeš, tak šance je velmi malá, že mu vyhoví.