čeják

jaké je podstatné jmeno z řady vyjm.slov po m pouze ve tvaru jednotného čísla

Nejlepší odpověď
annas

Je tam jedno podstatné jméno hromadné na 4 písmena, má tvar jednotného čísla, i když označuje skupinu stejných věcí.

Např. dobytek = soubor určitého druhu zvířat.
skot = opět skupina nějakých zvířat.

Další odpovědi
quentos

Stačí si je vyjmenovat a zkusmo hodit do mn. č. V jednom (… dvou…) případě to bude znít jak pěst na voko.
Doplňuji:
Lucijej: přesně to jsem měl na mysli u té závorky (…dvou…) ;{)>

Lucijej

Já bych to viděla ještě na to město tam :o)

Sice teoreticky by mohlo existovat množné číslo, ale dané město existuje pouze v jediném exempláři.

Jinak souhlasím s annnas, ale s quentosem ne, pač mně to divně nezní, ale to bude zřejmě tím, že jsem jsem potratila hudební sluh a už vůbec netuším, jak zní pěst na voku.

annas

Samozřejmě že jsem vynechala vlastní jména.