tony2412

Jaké je opotřebení baterie u notebooku?

Podle testu aplikace EVEREST mi to ukázalo že úroveň opotřebení baterie je 39%. To znamená že je dobrá z 39% nebo dobá z 61%? Tipuju druhou možnost že je ještě celkem dobrá, ona se hodně rychle nabije, pak drží na sto procentech potom pomalu klesne a od asi 60% už to jde rychle dolů…No je stará asi 2,5 roku.

Odpovědi
ivzez

Je-li něco z 39 % opotřebováno, je zbylých 61 % ještě dobrých.

elkon

39% opotřebení je ještě OK. Záleží také jak noťas používáte. Pokud je pouze na místě, bude fungovat ze sítě i když bude baterie dost špatná a nebudete ji chtít třeba z nějakého důvodu vyměnit. Musí ale zůstat uvnitř.

Schluker

Doplnim elkona. Nemusi byt nutne aby baterie zustavala v ntb. Z nekolika ntb jsem jiz baterii demontoval z duvodu, zenbyla mrtva. V jednom pripade se dokonce nafouknula. Na konkretnim typu ntb mozna nebude fungovat bez baterie, ale s pravdepodobnosti hranicici s jistotou to bude bez problemu.