kyklopfalo

Jaké dřevo použít na stavbu udírny.Děkuji.

Nejlepší odpověď
PostApMan

Tohle není zrovna můj obor , tak jsem musel trochu zapátrat :
Obecně se doporučuje na stavbu udírny tvrdé dřevo jako buk, dub.
Více na:
http://www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/pos­tavte-si-vlastni-udirnu-.aspx

Zdroj: www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/pos­tavte-si-vlastni-udirnu-.aspx

Další odpovědi
Bumbes

Jakékoli nearomatické a nesmolné dřevo. A také musí být alespoň trochu tvarově stálé, aby se po prvním uzení udírna nerozklížila.

Já stavím žulové se šamotovou vyzdívkou:
http://hodinovy-manzel-liberec.nolimit­.cz/image/16410730
Doplňuji:
RE: elektrikář
Veškeré uvedené vymoženosti ovládání se dají aplikovat v chladícím úseku před hlavní udící komorou, která může být i ze dřeva. Už jsem několik takto koncipovaných staveb budoval. Dokonce využívám i několik vlastních technologických nápadů k veliké spokojenost zákazníků.

Zdroj: www.zahrada.cz/fo­rum/krby-grily-a-udirny/udirna-na-zahrade-1703/?stranka_o­blast=

FOG

Ja jsem si postavil jiz cca pred 7 lety tez drevenou udirnu a to z preklizkovych ploten – tabuli.Je to vlastne lepena dyha ve vrstvach o tlousce 1,5 cm.Podobne materialy se pouzivaji na bedneni na beton.Jinak zvenku napusteno naterem proti vode a sikma striska,ktera je oplechovana.
Nevypada to sice jako „art“,ale slouzi dodnes.

elektrikář

Všechny udírny které jsem ve starých řeznických dílnách viděl byly zděné z kovovými dvířky.Mněli soustavu komínových klapek. Kterými se dal kouř uzavřít do udicí komory a pustit rovnou do komína. Při zatápění, a plnění.V přiklá­dacích dvířkách regulaci přívodu vzduchu a regulaci hoření. Dřevěná skříň je jen nouzové řešení.