Avatar uživatele
kyklopfalo

Jaké dřevo použít na stavbu udírny.Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda před 5024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Tohle není zrovna můj obor , tak jsem musel trochu zapátrat :
Obecně se doporučuje na stavbu udírny tvrdé dřevo jako buk, dub.
Více na:
http://www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/pos­tavte-si-vlastni-udirnu-.aspx

Zdroj: www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/pos­tavte-si-vlastni-udirnu-.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Jakékoli nearomatické a nesmolné dřevo. A také musí být alespoň trochu tvarově stálé, aby se po prvním uzení udírna nerozklížila.

Já stavím žulové se šamotovou vyzdívkou:
http://hodinovy-manzel-liberec.nolimit­.cz/image/16410730
Doplňuji:
RE: elektrikář
Veškeré uvedené vymoženosti ovládání se dají aplikovat v chladícím úseku před hlavní udící komorou, která může být i ze dřeva. Už jsem několik takto koncipovaných staveb budoval. Dokonce využívám i několik vlastních technologických nápadů k veliké spokojenost zákazníků.

Zdroj: www.zahrada.cz/fo­rum/krby-grily-a-udirny/udirna-na-zahrade-1703/?stranka_o­blast=

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FOG

Ja jsem si postavil jiz cca pred 7 lety tez drevenou udirnu a to z preklizkovych ploten – tabuli.Je to vlastne lepena dyha ve vrstvach o tlousce 1,5 cm.Podobne materialy se pouzivaji na bedneni na beton.Jinak zvenku napusteno naterem proti vode a sikma striska,ktera je oplechovana.
Nevypada to sice jako „art“,ale slouzi dodnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Všechny udírny které jsem ve starých řeznických dílnách viděl byly zděné z kovovými dvířky.Mněli soustavu komínových klapek. Kterými se dal kouř uzavřít do udicí komory a pustit rovnou do komína. Při zatápění, a plnění.V přiklá­dacích dvířkách regulaci přívodu vzduchu a regulaci hoření. Dřevěná skříň je jen nouzové řešení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek