dust8

Jaká/která „města duchů“ jsou v ČR a proč?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Města duchů byly stovky vesnic a osad v pohraničí po odsunu Němců. Část jich zcela zanikla, v části zůstalo obvykle pár chalup (dnes rekreačních) nebo kostel …

Další odpovědi
Rocker

Celá města u nás asi nejsou,ale nějakých osad,samot apod. je tu dost.O spoustě vím,ale jako urbexer neuvadím lokace.

paul1

Něco o tajemných místech v ČR je tady:

Zdroj: https://www.o­pustenamista.cz/ces­ka-republika-cz

Filip84

Maximálně čtvrti, třeba velká část Hrušova v Polské Ostravě. Města byla, třeba Duppau / Doupov, ale to souviselo se vznikem VVP Hradiště.