Lgee

Jaká je zde ochrana proti spamu?

Dostačující ochranu proti manuálnímu spamu nemají ani velké sociální sítě, co kdyby si zde někdo vytvořil ručně 100 úctu a zaskakoval to tu?

Odpovědi
dubraro

Asi dostatečná – nebo vidíte tady nějaké masivní napadení spamem?

anonym

Můžeme to pokusem prověřit … bylo by třeba registrovat každý ten účet z jiné IP a odeslat jiný podpis prohlížeče UA, bylo by nutné nasimulovat nějakou aktivitu skutečného uživatele například klonováním některých otázek z konkurenčních serverů a do nich přikládat spam jako zdroje například …

I tak si ale myslím že by s tím admin neměl moc práce, brzy by problematické účty identifikoval a zrušil, pokud byste je založil znovu nejspíš by ho to dohnalo až k přídání RECAPTCHA do registračního formuláře a to by vážení byla první programátorská změna na tomto serveru za poslední dekádu 🙂

anonym

je tu slušně velká skupina moderátorů z řad aktivních uživatelů a ti by to postupně nahlásili a vyházeli. chvíli by to sice trvalo ale nakonec by tu z toho spamu nezbylo nic. Admin by pak mohl na základě vysokého počtu hlášení u konkrétních účtů snadno zrušit dotčené účty vlastně jediným sql příkazem. Pokud by se to opakovalo nejspíš by ho to donutilo do registračního formuláře přidat alespoň RECAPTCHA ochranu, ale to by byla programátorská úprava a taková tu za poslední dekádu žádná nebyla, takže spíš by pokračoval v ručním odstraňování dokud by to spammer nevzdal.

Lgee

Ale tahle by byly smazány úplně legitimní úcty :D kdyby to bylo dle vysokého poctu hlášení.

Hlada

Nic takového se ale nestalo. Do zdejší pošty jsem nikdy nedostal žádný spam ani reklamu. Nevhodné otázky a závadné odpovědi jsou skrývány, takže problém se spamy je vyřešený. Je potřeba si uvědomit, že jde o normální podnikání, ve kterém je zisk daný rozdílem mezi příjmy a výdaji.

Lgee

Ani dříve v roce 2010 třeba?

anonym

tady zřejmě jedný způsob jak vložit spam je přes diskuse které nejsou sledovány tak pečlivě jako nové otázky a skrze korektury starých otázek. Zatím se o to ale nikdo nepokusil, zřejmě to nestojí za to.