JaninaN

Co je to spamování?

Občas se potkám s pojmem spamování. O co jde? Jak se dotýká webovek, když jsem našla definici „nevyžádaná pošta“? To bych chápala v emailu…

Odpovědi
ozzius

Může to být i nevyžádaný příspěvek, komentář, SMSka, – já tak nazývám i letáky co mi přijdou do schránky -
Jako spam se používá i to, že ti někdo posílá stále to samé atd..

dubraro

Název pochází ze značky amerických konzerv lančmítu. Slovo vzniklo jako zkratka ze slov spiced ham – okořeněná šunka a tyto konzervy se vyrábí od 30. let 20. století dodnes. V období 2. světové války byla hojně rozšířená a stále méně oblíbená ve Velké Británii.

Proto se spam objevuje v závěrečném skeči 25. dílu seriálu Monty Pythonův létající cirkus, kde všechny položky jídelního lístku v restauraci obsahují spam, i mnohokrát opakovaně, a spory zákazníků s číšnicí o objednávky přerušuje skupina Vikingů zpívajících „Spam, spam, spam…“

Označení tak bylo přijato pro praktiku mnohonásobného rozesílání téže zprávy, často propagačního nebo komerčního charakteru.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Spam