jasan

Jaká je teplota spalin, které opouští proudový motor?

Odpovědi
mosoj

V jakém režimu a v jakém proudovém motoru? Nicméně tah motoru nejvíce záleží na teplotě vzduchu před turbínou a ta se vlivem kompresoru ( axiálnímu či radiálnímu)pohybuje v rozmezí od 300oC do 1000oC.

Náporový proudový motor s nadzvukovým spalováním má teplotu spalin na trysce při M5 1000oC, při M7 2100oC, při M10 4200oC.Proto jsou takovéto motory velmi složité.

Pokud tě toto téma zajímá, je třeba jít trochu hlouběji do problematiky.

dubraro

Jestli mne paměť neklame, asi 800°C.

mzm

mosoj, jenom upřesnění, náporové motory jsou jedny z nejjenodušších proudových motorů. Oproti „std.“ turbínovému motoru neobsahují pohyblivé části. Viz nějaký vyhledávač a „ramjet“, případně „scramjet“…