tituly

Jaká je teď rusko-ukrajinská situace a jaký vývoj očekáváte? Nemělo podle novinářů Rusko dávno zbankrotovat?

Za tu dobu co konflitk trvá, jsem mnohokrát četl, že Rusko zbankrotuje, dojdou peníze, zbraně, vojáci, v Rusku bude puč, který svrhne Putina, Ukrajina zatlačí Rusy až do Mosky, dojde k rozpadu Ruské federace a podobné. To nebyly ojedinělé zprávy. V tomto duchu se to jednu dobu psalo všude. Bralo se to seriózně. Někdy loni v tuto dobu už ruská ekonomika ani armáda neměly existovat. Možná ani samotné Rusko. Tak to komentovali i různí odborníci.

Teď to vypadá, že ukrajinské vítězství není tak jednoznačné a katastrofální dopad pro Rusko taky ne. Má cenu věřit něčemu, co média píší? Jaká je vůbec skutečná momentální situace, jak to v těch státech i na frontě vypadá?

Nejlepší odpověď
aliendrone

JJ, vím. Rubl je dávno bezcenný, důkladně připravená (s pomocí NATO 😁 ) ukrajinská ofenziva má nyní frontovou linii přinejmenším za Uralem, možná už ostřelují nechtíce Aljašku 😉 , trapný hospodářský růst ruské ekonomiky je jen mírně vyšší než mírové ZLOunie (o Črdeli se raději vůbec nebudeme zmiňovat) a tak vůbec. 😉

Nicméně ZÁVĚRY si z toho musíš vyvodit SÁM. Každopádně I KDYŽ SE SPLETEŠ, TAK I TO BUDE LEPŠÍ než tupě papouškovat kraviny (jak s oblibou činí někteří ovčané). Prostě proto, že máš šanci se z chyby POUČIT. Oni (ovčané) nemají (je ovšem otázkou, zdali se vůbec chtějí poučit, to zaprvé, a zadruhé – zdali by zrovna JIM to poučení k něčemu bylo). 😁 😁 😁

Další odpovědi
Ametyst

Všechno záleží na USA, a kdo tam vyhraje prezidentské volby. Západní hloupé pozérství proti Rusku už slábne, a realisté zase chtějí s Ruskem obchodovat.
Velmi realisticky vidí konflikt na Ukrajině kandidát na amerického prezidenta Vivek Ramasvamy. Má úžasný přehled a ví, že Rusko dobývá jen ruskojazyčné oblasti na východě Ukrajiny. Což je těch 15 % území, ale váleční štváči dělali, jako by hořela celá Ukrajina. Přitom ta jako “válčící “ země vyváží potraviny.
Pisálkové zase selhali na celé čáře.

plebs

Podívej Sorry připravujeme se na válku s jadernou mocností / gen. Řehka / i když premiér má názor že jsme ve válce a hlavně musíme Rusa zastrašit Leopardy, F35 a další výzbroj možná by neškodilo také nějaké bunkry na hranicích jak za první republiky.

Dochy

Ametyst: Nemám žádné info o tom, že by Rusové chtěli zabrat jen Ruskojazyčné území (víceméně většina ne-li celá Ukrajina se Rusky domluví) ani o tom, že by chtěli zabrat jen 15% na východě (Kyjev pokud vím také zrovna moc východně není). Já vlastně ani nevím o tom, že by Rusové na Ukrajině někde útočili. Vždyť oni jen chtěji Ukrajinu denacifikovat (a na Ukrajině je vlastně kromě nacistů už jen pár Rusů) a ani neútočí, jen provádějí speciální vojenskou operaci.

Ametyst

Pokud je to speciální operace, jak to nazývá Putin, kterého raději media nepustí ke slovu, proč to celý západní svět nazývá válkou? Asi proto, že si chce zdůvodnit, že je v loji kvůli Putinovi, a obvinit ho ze všeho. Je to proxy válka USA proti Rusku do posledního Ukrajince. Proto je důležité, kdo vyhraje prezidentské volby. Rusko je tradiční nepřítel a studené válka ještě v hlavách západních politiků neskončila. I my jsme stále ušmudlánci z Východu.

Dochy

Proč to západ nazývá válkou? Pokud se tam bojuje, lidé se navzájem zabíjejí, dokonce armády dvou různých mocností, pak to podle mně docela dobře splňuje definici slova „válka“. Putin si holt může dovolit změnit ruské encyklopedie jak se mu zlíbí.
Hele, mně by Rusko mohlo být u zádele, kdyby ruští vojáci nelezli tam kam je nikdo nezval. A myslím, že podobně to má nastavena většina lidí ze „západu“ včetně většiny politických špiček. Já mám za to, že studená válka je hlavně v hlavě Ruských špiček. Tady by se s Ruskem vesele obchodovalo a chlastalo, kdybys se Rusko tak nerozlízalo.

EKSOT123

Přesně nevím a ani nechci za současné situace nikomu fandit v krvavé hře odporující civilizované době. Výhra jednoho či druhého, nebo i pat, je v důsledcích stejně špatně, velmi, velmi špatně, jako to celé. Nastartoval se úplně špatný proces, směr, myšlení, doba temna. V 90-tých letech to vypadalo, že Rusko a západ začnou nacházet společnou řeč a spolupráci. Možná se pletu, ale myslím, že to ze strany západu byl jen úskok a že si některé západní elity žádné sbližování nepřály. Krym pak mohl dosud být ukrajinský bez závažnějších sporů.

tituly

Civilizace mámě už nějakých pár tisíc let a vlastně díky válkám vznikly a vzkvétaly. Včetně ekonomik, infrastruktur, technického pokroku, blahobytu,. Hlavně pokud jde třeba o starověk.