Jaká je rozdíl mezi…

…masem mletým a mělněným?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Legislativně je „Mleté maso“ definováno jako vykostěné maso, které bylo rozmělněno a obsahuje méně než 1 % soli.

Termín „Mělněné maso“ není legislativně definován. V tomto případě je termín použit jako obchodní název výrobku, proti čemuž nejsou námitky. Na výrobku je správně uvedeno, že se jedná o masný polotovar se specifikovaným složením (obsahuje stabilizátor). V tomto případě nelze použít označení „mleté maso“, ale využití výrobku je stejné.

Odpověď byla zpracována podle informací ze Státní veterinární správy

Zdroj: http://www.agro­navigator.cz/in­f_pult.asp?id­s=0&ch=0&zobraz=1&id_do­tazu=6679