gigi95

jaká je průměrná spotřeba vody na 5 člennou rodinu?

Doplňuji:
nemuzu to najit :/

Nejlepší odpověď
WeeBear

Na jednu osobu se u nás bere v potaz 100–140 l vody denně, tj. 0,1/0,14 m3 vody.

Tudíž si můžeš provést přepočet, ale je to přesně tak, jak psal www, je to zcela individuální podle návyků a potřeb osob.

Případně to můžeš propočítat http://www.on­deo.cz/spotre­ba-vody

Další odpovědi
www

Na netu najdeš určitě odpověď, ale pozor:
Údaje se mohou velmi výrazně lišit podle stáří členů rodiny, zaměstnání, návyků a dalších důležitých kriterií.
Net uvádí kolem 90l/osoba a den.
Doplňuji:
Těch 90l jsem našel pro konkrétní město a těch v nás je moc 😁

mosoj

Mohu podloužit konkrétním číslem. Jsme dva. Máme automatickou pračku. Nic jiného.
Spotřebu vody máme cca 85 m3/rok
Protože chodím 2× týdně do sauny doma se moc nesprchuji. Takže máme cca 115 l denně na osobu. Je to hrozné číslo ale na nižší spotřebu se se splachovacím WC, aut. pračkou a běžnou. hygienou nedostaneme.
Největší spotřeba je na WC pokud jste stále doma. Když byly děti ještě doma byla spotřeba 130 – 150 m3/rok.

Michal Kole

To se špatně odhaduje, jsou lidi co si napouštějí vanu 2× denně a každý člen rodiny si napustí svojí vanu a pak jsou lidi co ani neví, že v bytě koupelnu mají.

jmhad

u nás vodaři počítají,když není vodoměr, za měsíc 48 kubíků na osobu.Mají na to nějaké tabulky

KarolínaNovo

To se tak nedá říct. Každá rodina s vodou šetří jinak. My jsme dřív s vodou nešetřili a měli jsme větší spotřebu, než jakou máme teď s dítětem. Myslím si, že víc by tě mělo zajímat, jak mít spotřebu co nejmenší. Nám v tom dost pomohlo i to, že jsme si místo vany koupili sprchový kout https://www.levna-koupelna.cz/ ve kterém při sprchování nespotřebujeme tolik vody.