Fyzik

Jaká je promlčecí lhůta?

Bratr koupil roku 2011 byt a zjistili jsme z katastru, že předchozí majitelka zapomněla (stará vdova) přepsat na nás část pozemku za domem, který slouží k parkování. Vůbec jsme o tom nevěděli, že tam má podíl. Když se ale po x letech k pozemku přihlásíme my, bude náš, ne? Funguje to takhle? A kolik let to je?

Dík

Nejlepší odpověď
zzzzz

To není promlčecí lhůta, vlastnictví se nepromlčuje.

Pokud kupní smlouva obsahuje i ten pozemek a došlo jen k chybě v KN, tak se na KN obraťte, a požadujte nápravu.

Pokud ten pozemek v kupní smlouvě není, tak vám jej neprodala, vy máte možnost v dobré víře, že jej vlastníte a pečujete o něj ho po deseti letech vydržet.

Třetí možnost je podepsat další kupní/darovací smlouvu, ve které na vás pozemek převede.

K prodeji se dělá odhad nemovitostí, v odhadu ten kousek pozemku není? Běžně je součástí převodu výpis z katastru, ve kterém je i v mapě zaznačeno, kde přesně pozemek je a jak je ohraničen.

Další odpovědi
mosoj

No nebude. Je stále současné majitelky nebo jejích dědiců.