Jaká je pracovní náplň kuchařky?

Naše kuchařka (malá kuchyně, vaří cca 80 obědů) odmítá mýt nádobí a uklízet kuchyň, prý to je pouze práce pomocné kuchařky. Může dát zaměstnavatel kuchařce úklid a mytí nádobí do pracovní náplně?

Nejlepší odpověď
ReHu

Asi záleží, jak přesně je formulovaná pracovní smlouva, ale jinak myslím, že zaměstnavatel toto požadovat může. Od toho je zaměstnavatel a pravidla udává ten, kdo dává, ne ten, který přijímá.
A ještě mě napadlo---jak hodně si kuchařka važí svého pracovního místa?

Další odpovědi
mosoj

Každý zaměstnavatel by měl mít vypracovaný popis pracovního místa (funkce).
Je v jeho pravomoci určit náplň práce v tomto popisu.

Bumbes

Podle pracovního zákoníku má zaměstnavatel možnost v případě potřeby převést zaměstnance na jinou náhradní práci (i podřadnější) na určitou maximální dobu. Maximální doba tohoto náhradního pracovního zařazení by měla být uvedena v pracovní smlouvě. Jinak se vychází z uvedeného zákoníku, kde by tato doba měla být paušálně specifikována.

Zdroj: search.seznam­.cz/searchScre­en?q=z%C3%A1kon%C3%AD­k+pr%C3%A1ce+on­line&sourceid=fi­refox

elektrikář

Zamněstnavatel to musí mít ve smlouvě. Pak záleží kdo je palčatější.Je řešení sehnat novou kuchařku.