roman1414

Jaká je cena teplé vody za 1 m3 v roce 2014?

Odpovědi
Drap

U každého dodavatele může být různá. Já osobně cenu teplé vody neznám. Ohřívám si ji sám a tak náklady ani nepočítám.

Zbynas

Jeden kubík (m3) není měrnou jednotkou pro teplou vodu, a proto pro tuto hodnotu není určena cena. Teplá voda, kterou se myjeme, je vlastně pitná (studená) voda ohřátá tepelnou energií ve výměníkové stanici pro váš objekt. Spotřebitel tedy platí za spotřebovanou studenou vodu a tepelnou energii potřebnou pro její ohřev na teplotu v rozsahu 45°- 60°C. Pro zajištění teploty vody v okamžiku otočení kohoutkem musí být v objektu cirkulace, která 24 hodin denně vede vodu mezi výměníkem v předávací stanici a vodovodním kohoutkem.
http://www.ptas­.cz/cs/dodavky-tepla/prakticke-informace-pro-zakazniky/otazky-a-odpovedi/

Z tohoto důvodu měříme spotřebu studené vody a množství tepla dodaného pro její ohřev. Spotřebu tepla měříme na vstupu do výměníkové stanice. Spotřeba teplé vody se tedy neměří na kubíky (m3), ale v GJ dodaného tepla a objemu spotřebované studené vody.
Doplňuji:
http://www.ptas­.cz/cs/dodavky-tepla/prakticke-informace-pro-zakazniky/otazky-a-odpovedi/

Zdroj: Jeden kubík (m3) není měrnou jednotkou pro teplou vodu, a proto pro tuto hodnotu není určena cena. Teplá voda, kterou se myjeme, je vlastně pitná (studená) voda ohřátá tepelnou energií ve výměníkové stanici pro váš objekt. Spotřebitel tedy platí za spotřebovanou studenou vodu a tepelnou energii potřebnou pro její ohřev na teplotu v rozsahu 45°- 60°C. Pro zajištění teploty vody v okamžiku otočení kohoutkem musí být v objektu cirkulace, která 24 hodin denně vede vodu mezi výměníkem v předávací stanici a vodovodním kohoutkem. http://www.ptas­.cz/cs/dodavky-tepla/prakticke-informace-pro-zakazniky/otazky-a-odpovedi/

Mapel

Záleží na teplárně. Cena se skládá z ceny pitné vody, nákladů na její ohřev a její distribuci. Každý má jiné podmíky, tak se všude liší.

Milan8911

Každý kraj má jiné ceny, na www.cena-vody.cz je to pěkně rozepsané.

roman1414

Zbynas díky moc :)

roman1414

Potřeboval bych zjistit cenu, je jedno od jakého dodavatele. Díky za tvojí odpověd.