Jaká je cena 1 m3 plynu při vyúčtování pro rodinný dům?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mrknul jsem do své evidence. Odběr je od RWE v západočeském kraji.
Ceny platné do konce minulého roku.
Ani nevím jestli bylo nějaké zdražení, ale myslím že bylo jenom u elektřiny.

Cena za za 1 m3 je 11,01 i s daní

  • pevná platba měsíčně !! ( paušál ) 304,5 Kč. Pevnou sazbu platíte i kdyby jste nic neodebral.

Vyučtování chodí ale na kWh.
Takže 1 m3 = 10,553kWh
z toho jedna kWh stojí 1,04 Kč

Vychází se samozřejmě s odečtu m3 které se přepočtou na kWh. Odečtené kubíky se před přepočtem na kWh ještě přepočítávají koeficientem který je stanoven podle nadmořské výšky odběrného místa.

Další odpovědi
dědapetr

Průměrná cena plynu za m3 (metr krychlový, metr kubický) zemního plynu dle plynoměru:
13–14 Kč.Průměrná cena plynu za m3 (metr krychlový, metr kubický) zemního plynu dle plynoměru:
13–14 Kč.

Vosák

Koukni sem, tady je k tomu taky nějaké info http://kalkulac­kaenergie.com/ce­na-plynu-za-1m3/