marci1

Jaká je asi americká škola? Je málo vzdělávající?

http://www.blis­ty.cz/art/74677­.html

Nejlepší odpověď
ivzez

Janě Bradley můžete věřit. Sleduji její články a postřehy z amerického školství přes dva roky, je to pro mne zajímavé srovnání s českým školstvím. Asi nejvíce mne překvapilo, že se řada věcí, které naše děti znají ze základní školy, v USA učí až na vysokých školách.

Pokud bychom porovnávali úroveň vědomostí, budou na tom naši žáci a studenti (zatím) lépe než v USA. Názor, že Američana nemusí zajímat zbytek světa, protože žije v Americe, neberu. Svět není jenom Amerika ani jenom Evropa a znát bychom měli vše.

Vzdělání není jenom mateřský + jeden cizí jazyk, matematika a zeměpis.
Myslím, že bychom znát svou (lidstva) historii, základy přírodních věd, …

A souhlasím s Janou Bradley, že bez určitého množství vědomostí
(bez vzdělání) není člověk schopen vnímat nebo chápat souvislosti.
Doplňuji:

  • ––

Pro ty, koho by zajímalo srovnání školy v USA a české školy
přidávám odkazy na poznámky Jany Bradley (v profilu na Facebooku).

Škola mých dětí v USA byla výhra v loterii:

https://www.fa­cebook.com/no­tes/euglena-janae-bradley/%C5%A1kola-m%C3%BDch-d%C4%9Bt%C3%AD-v-usa-byla-v%C3%BDhra-v-loterii/8376347462­58590

První postřehy z české školy očima
amerických školaček – obědy, svačiny a PŘESTÁVKY:

https://www.fa­cebook.com/no­tes/euglena-janae-bradley/prvn%C3%AD-post%C5%99ehy-z-%C4%8Desk%C3%A9-%C5%A1koly-o%C4%8Dima-americk%C3%BDch-%C5%A1kola%C4%8Dek-ob%C4%9Bdy-sva%C4%8Diny-a-p%C5%99est%C3%A1vky/8­35562853132446

Další odpovědi
mokrygorky

Ano málo.. Oni si myslí, že je jen Amerika Amerika střed vesmíru a ostatní je žumpa. Zeměpis no comment.. A jde to vidět i z videií o inteligenci američanů kde se je ptají na ulici.. Je to strašné.

Funna

v amerických školách jsou na studenty kladeny mnohem menší nároky než u nás…viz např. stipendia…by mne zajímalo, která škola u nás (samozřejmě mimo škol na sport zaměřených) má stipendium za to, že je někdo dobrý ve fotbale, nebo basketu, což tam je úplně běžné…můžeš být úplně blbý, ale hlavně že dobře hraješ…
naše školství bylo ještě do nedávna na vysoké úrovni (teď se nebavím o tom, jaký stylem se vyučovalo, ale o tom, jak mnoho se naučilo)…bohužel se rok od roku začínáme přibližovat Americe…

Psychotic

„Málo vzdělávací“ lze vyložit více způsoby. Americká škola dává méně informací, ale upřímně… je otázka, jestli triviální fakta vůbec stojí za to se učit. Řekl bych, že americká škola lépe formuje člověka, teda pokud nejste na „public school“ a nezabije vás šikana.

Fienir říká, že Američané jsou blbí, mokrygorky říká, že mají špatný zeměpis… ani jedno není pravda – průměrný Američan je asi stejně blbý jako průměrný Čech a otázka kde je jaká země v Evropě je pro Američana to samé, co pro Čecha otázka kde je jaká země v Africe. Ukažte mi na slepé mapě Libérii a Tanzanii a promluvíme si. Nepotřebují to vědět, nikdo se jich na to neptá, nezajímá je to.

Američané myslí, že memorování přehršle informací je k ničemu. A já bych i víceméně souhlasil. A jejich kultura a právo postupuje vpřed rychleji než naše, takže možná dělají něco správně. O tom rozhodne čas.

Fienir

Co jsem slyšel, tak pár lidí šlo do USA studovat, aby tam získali maturitu, která je mnohem lehčí než v ČR. Zajímavé je, že americkou maturitu ti v ČR uznají.

Američané jsou většinou blbí, proto i školy stojí za houby.

Situaci ale trochu zachraňují univerzity a vysoké školy, kde učí zahraniční profesoři.

PetrXY

Mně připadá, že se k tomu americkému vzoru školství přibližujeme. Někde jsem četl, že v USA státní instituce nemají zájem o vzdělávání občanů, protože čím vzdělanější občan, tím méně ovlivnitelný.