DotazovačFra

Jaká by se dalo doplnit věta vedlejší před větu: když ve škole neuměla

Rozbor 1VV , když 2VH

Nejlepší odpověď
annas

Jedině 1.VH, když 2. VV. Nebo Když 1.VV, 2. HV.

Schéma je dané, i když chybně, takže spojka „protože“ neodpovídá danému zadání.

Další odpovědi
quentos

ten graf je nějaký divný – „když“ je podřadící spojka, nemůže tudíž uvozovat větu hlavní

Houslovyklic

Podle mě spojka když musí uvozovat větu vedlejší…

Kelt

Žákyně byla kárána, když ve škole neuměla. První je H, druhá vedlejší, ale více se mi tam hodí protože, místo když.

Xantyp

Chodila na odpovedi.cz , když ve škole neuměla.

annas

Ad Kelt, je dané schéma, i když je tazatelka popletla, tudíž je třeba přidat hlavní větu, na niž navazuje vedlejší věta se spojkou když, nikoliv protože.