Avatar uživatele
bolak

Jaká bejvá obyčejně taxa realitky?

Když prodává barák třeba za 3.000.000, kolik si z tý ceny utrhne? Tzn. kolik jde z těch 3 mega tomu prodejci, a kolik jde realitce?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, briketka10, gagaga, Slecna 007, Smlouvyzdarm před 2645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Provize se obecně pohybuje od 3 % do 6 % bez DPH z prodejní ceny nemovitosti.
http://www.srovnani-makleru.cz/clanek-provize-realitnich-kancelari-720/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=re­alitka+cena&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=provize+re­alitn%C3%ADch+kan­cel%C3%A1%C5%99%C3%AD+20­17

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Slecna 007

To záleží na té RK a dohodě, co s ní uzavřete. Provize prodávajícího se pohybuje mezi 1 až 5%. Pochopitelně může být dohodnuta jiná částka, třeba 100%, když to majitel odsouhlasí ;). Částka není fixní, může se stát, že se obě strany dohodnou na jednorázové platbě za uskutečněný prodej (dle mého velmi nevýhodné, pro prodávajícího).
Jinak platí, že čím dražší nemovitost, tím nižší procento. Tedy při prodeji garáže za 100 tisíc spíš 5%, při prodeji domu za 15 mio, spíš 3%.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Je to různé. Prodávali jsme přes realitku barák, vzali si 4,5%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jak kde. Mám zkušenost 3–5%. Ale dá se smlouvat. Nejdřív chtěli 100.000 Kč, ve finále jsem zaplatila 80.000 Kč z ceny prodávané nemovitosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fajkicz

Prodával jsem pozemek s chatkou, prod. cena 890000 jsem platil 2,8 %, tedy 25000. Původní záměr byl prodat bez realitky a publikoval jsem to n a serveru bezrealitky.cz, kde jsem ztratil jen kýbl času a nervů jejich smlouvami nesmlouvami. Pak strašný zásek u jednání se zájemci, kteří si nejsou schopni ani zajistit financování, pokud by jim člověk málem nesháněl kontakty a informace. Prodal jsem s realitní kanceláří, za 1 měsíc bylo po celé srandě a bez stresování na katastru, sháněním právníka kvůli smlouvě a notáře kvůli převodu peněz. Jo, mohl bych si říct, nechám to na kupujícícm, ale když jsem četl jejich návrhy, byl to nepoužitelný právní pelmel. Když má člověk štěstí na schopného makléře, vcelku to za ty peníze za provizi stojí. Bylo to nesrovnatelně rychlejší.

před 2611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fialka124

Jo jo zkušenosti s bezrealitky.cz mám taky a musím říci, že nejsou nikterak dobré ba dokonce velmi podobné těm vašim Fajkicz. Já jsem nakonec skončil u M&M Realit a mohu doporučit. Velice rychle a hlavně i po práci semnou komunikovali a hlavně jsem nemusel na nic, krom toho kde co podepsat, myslet. A ještě k otázce výše provize byla v jednotkách procent. Paráda

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek