StarýPán

Jak zvýšit produkci lesních malin?

čamráci je ohlodávaj

odeslat

upravit dotaz

eksot vynikající odpověď děkuji bude zítra nominace

ukončit úpravy

odeslat

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Víme, že v dnešní době to už moc lidí nezajímá. 99,99 % úrody v lese splesniví nebo opadá. Kde jsou ty časy, kdy celá vesnice strávila v sezóně všechny volné chvíle v lese a každý doma vyráběl přinejmenším desítky litrů sirupu. Docela rád na to vzpomínám, ačkoliv ten sběr samotný ani čistění lahví pískem nebylo až tak pohodlné.
Pokud by jste přesto chtěl zvýšit produkci, tak kromě čarmákuláků je třeba zamezit činnost lesních dělníků, kteří na holiny a potenciální maliniště pořád cpou jakési sazenice a redukují vše ostatní. Také zajistit dostatek opylovačů a průběžně vytvářet stále nové holiny. Protože maliny mají rády změnu půdy a rády se samy přesouvají na nová místa. Dlouhodobý růst na jednom stanovišti jim nesvědčí.

Další odpovědi
elkon

Že tě to baví, Trolle.

Drap

Dobře se o ně starat a patřičně hnojit a doplňovat potřebné živiny.

StarýPán

hulvátský zvon cinká ortel

odeslat