leporela22

Jak zpravit vypadávání internetového spojení?

Mám poslední dobou problém jsem v prohlížeči vše jde a najednou třeba 5 minut nejde nic zobrazit zas 10 minut to jde a potom zase? kabel k internetu je zapojený a zkoušel jsem už skoro vše malware, antivir defragmentace ccleaner bránu firewall dokonce i čistit uvnitř pc na mobilu jde internet aniž by nevypadával?
Doplňuji:
ale chápeš že na mobilu mi to jde v pohodě jen na tom pc každý prohlížeš jinak když hraju hru multiplayer tak to šlape v poho.

Odpovědi
Quimby

Ahoj, zapni si příkazovej řádek a napiš tam „ping google.com -t“ bez uvozovek.
Nech to bežet a sleduj, jestli to přestane fungovat, když přestanu fungovat prohlížeč.

Pokud to taky vypadává, tak se koukni do nastavení routeru, jestli se PC nedpojí ikdyž netušim proč. Jinak poskytovatel netu občas nabízí i servis jeho zařízení, ak se informuj.
Pokud nejde jen prohlížeč, tak ho přeinstaluj.

cochee

Nepíšeš, jaké máš Windows. Windows mají v oznamovací liště u hodin ikonku kabelového připojení, v různých Windows vypadá různě. Může být i skryta, pak je ji třeba povolit, opět u každých Windows jinak ☹ Všimni si, jestli se při tom výpadku ikonka nějak mění, například se na ní objeví křížek nebo rotující kroužek (ve Win 7), to by znamenalo hardwarový problém, například volný či poškozený konektor kabelu anebo přímo nalomený vodič uvnitř apod. Ve starších Windows ikonka při přenosu dat blikala modře, v novějších (Win7) už bohužel nebliká. To by znamenalo, že stále probíhá v pořádku přenos dat a problém je opravdu někde na softwaru.

mosoj

Stěžuj si u poskytovatele netu. Tady nic nezmůžeš.

postcd

ten ping jak doporučuje Quimby se zdá být nejrychlejší test.
stačí si spustit příkazovou řádku z windows, já dám Start, Spustit a napíšu „cmd“ a pak do příkaz. řádky: ping google.com

můžeš taky zkusit si na flash disk nainstalovat nějaký live operační systém, nabootovat si a zkusit zde se to děje i v tom linuxu http://www.cnew­s.cz/spustte-linux-ve-windows-s-linuxlive-usb-creator