Pokročilý

Jak zlepšit jemnou motoriku?

Jakými způsoby lze trénovat jemnou motoriku? Hrozně se mi klepou ruce a někdy si přijdu už fakt hrozně. Dělá mi problém např. jíst polévku lžící, protože vždycky půlku vyliju, nebo ráno, když si dělám kafe, tak je kafe všude možně jen ne tam kde má. A nebo, což mě štve nejvíc, si ani nedokážu vytrhnout obočí když potřebuju, protože se prostě nemůžu trefit. A pak se začnu hrozně vztekat. :( Já vím, že je to asi směšné, ale kdybych věděla, jak to napravit...
Doplňuji:
Tlakem by to určitě být nemělo. A nešlo by to trénovat třeba hrou na kytaru? Dneska jsem hrála po dlouhé době a zjistila jsem, že s tím mám taky dost problém, ale dřív jsem hrála často a ruce se mi tolik neklepaly. Může to alespoň trochu pomoc?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Poradit se s lékařem. Drobnou motoriku obecně zlepšují různá cvičení a činnosti k tomu určené.

Další odpovědi:

Bronzový

To, co popisuješ nemá s motorikou nic společného.
Myslím, že bys měla navštívit lékaře. Ten tě nejspíš doporučí na neurologii.

Pokročilý

Nemůže to být tlakem? Pak bych doporučila lékaře. Pokud je to stresem, nebo nervozitou, tak odstranit příčiny. A mě když se někdy klepou ruce, tak zavřu oči, nadechnu se zhluboka a pokusím se na pár vteřin "vypnout" a uvolnit se. Většinou to zabere

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.