Avatar uživatele
Weroniq

Jak zkusit přimět kočku víc pít?

nikdy moc nepila, ale v knihách o kočkách se píše, že většinu vody přijmou z potravy, tedy pokud se neživí jen granulemi a to ta naše ne, ale teď jak jsou ty horka, tak o vodu ani nezavadí, tak nevím jestli ji aspoň nějak nenavlhčit kožíšek nebo něco, když je na zahradě v tom horku :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4632 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Kočky by měly mít vždy k dispozici misku s čerstvou vodou, aby se mohly napít, kdykoli potřebují, a aby neměly problémy s ledvinami nebo močovým měchýřem. Voda je od přírody pro kočky tím nejzdravějším nápojem, pokud neobsahuje škodliviny nebo zbytky čisticích prostředků či hnojiv. Kromě vody z vodovodu lze kočkám občas podávat i minerálku bez bublinek. Tím kočky získají minerály, které se v některých oblastech při zpracování vodovodní vody ztrácejí. Kočky jsou velmi vybíravé, voda musí být vždy čistá. Může se stát, že vodu den odstátou již budou odmítat, právě proto mají mnohé kočky rády tekoucí vodu z fontánky nebo vodovodního kohoutku. Kočka nepije všude. Nejraději pijí cestou po revíru, takřka mimochodem. Hned vedle potravy kočka často odmítá pít, protože ani ve volné přírodě kočky nikdy nepijí tam, kde skolí kořist.
http://www.moje-kocka.cz/zivot-s-kockou/kocky-a-piti-97.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Pokud má kočka dostatek čerstvé vody, nenuť jí pít víc. Můj kocour, jak slyší téct vodovod, je tam – má rád totiž vodu navíc studenou (jako já).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

kočka musí mít misku s vodou, zejména, pokud je krmena granulema.
Jinak – ví, kdy vodu potřebuje (jako každý živý tvor).
Pokud máte pocit, že pije málo, osprchujte ji, vodu slíže z kožichu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata