Avatar uživatele
Nick42364

Jak zjistit stav trestního oznámení u PČR?

Dobrý den stalo se těžké ublížení na zdraví je to furt rok a od podání TO mě PČR nekontaktovala ani mi nepředala žádné usnesení o zahájení trestního stíhání. Pokud zavolám na obvodní oddělení kde jsem to podal tak sdělí mi aspoň komisař stav a co bude? Samozřejmě nečekám konkrétní informace jenom prostě něco že " řeší se to budeme obviněnému sdělovat trestní stíhání a bude se to řešit a pak soud " . Jak se tedy dozvědět více? Spisovou značku mám.

Zajímavá 0 před 13 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud se nezeptáš, nic se nedozvíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud jste podával/a trestní oznámení a znáte jeho spisovou značku, můžete skutečně vyzkoušet kontaktovat příslušné oddělení Policie ČR. Nemusí to být nutně jen oddělení, kde jste trestní oznámení podal/a. Také můžete zkusit oslovit například oddělení tiskového mluvčího.

Komunikace s policií není nijak striktně omezena, ale je nutné brát v úvahu, že policie nemusí poskytnout veškeré informace, aby neohrozila průběh vyšetření.

Pokud by se Vám nedařilo získat informace přímo od policie, můžete se obrátit na advokáta. Ten by, za předpokladu, že má od Vás plnou moc, mohl podat žádost o poskytnutí informací na základě § 56 odst. 2 zákona o Policii ČR.

Další možností je obrátit se na státní zastupitelství, které by mohlo mít přehled o konkrétních krocích v trestním řízení.

V každém případě je důležité být trpělivý a respektovat, že vyšetřování může být časově náročné a komplikované.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Trestní stíhání je pouze mezi obviněným a orgány činném v trestním řízení. I oběť je pouhý svědek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek