Salvaje

Jak získat peníze do začátku podnkání?

Poradí někdo, jak může začínající podnikatel získat peníze na svoje podnikání? Aniž by musel dokládat daňové přiznání za předchozí zdaňovací období (ještě v té době nepodnikal)?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
kapka

Bezúročné půjčky se dají sehnat např. přes Českomoravskou záruční a rozvojovou banku, musíte se informovat tam o aktuální nabídce.
Znám člověka, který jako začínající podnikatel získal bezúročnou půjčku půl milionu. Je to už pár let.
Další možností je informovat se na úřadu práce. Mají tam přehled o dotacích z EU. Existují rekvalifikační programy, jejichž výstupem je sestavení rozumného podnikatelského plánu, pak je možnost i získat dotaci. Podmínkou bývá bezdlužnost žadatele.
Zde pro ilustraci článek /je z roku 2004/
http://finweb­.ihned.cz/c1-15403790-zazadejte-si-o-bezurocnou-pujcku

Další odpovědi
Hlada

Můžete také získat investora za podíl ve firmě. Máte zajímavý nápad? Možná, že bychom se dohodli.

Radak

Dobrý den, možná něco najdete na stránkách s dotacemi:

Zdroj: http://www.edo­tace.cz/

Tabula rasa

Neznám obor Vašeho podnikání, ale nejrozumější je aspoň rok šetřit. K získání nebytových prostor nepotřebujete mít extra kapitál. Chtěl jsem si otevřít vlastní trafiku a točit zboží v 5000.- (kvůli nedoplatku na popelnicích jsem ji nedostal) Když budete chvilku pátrat po stránkách obecních úřadů zjistíte, že to nebude tak těžký.