msi

Jak získat dřívější termín na psychiatrické vyšetření kvůli práci?

Dobrý večer Všem!

Oběhávám kolečko lékařů pro práci řidiče MHD (oční, ORL, psychotesty, psychiatr, neurolog, odběry,..),
bohužel vše mám, ale čekám na psychiatrické vyšetření, termín mám za měsíc a brání mi to defacto v nástupu do zaměstnání, čekat měsíc bez práce, jen kvůli tomu, že nemají termín. Obvolal jsem snad všechny psychiatry široko daleko, buď nevědí, proč mají dělat vyšetření a na co, protože zákonem tohle vyšetření pro řidiče autobusu v MHD neexistuje, to je jen výmysl dopravního podniku, tohle vyšetření se dělá třeba u hasičů, tramvajáků,… ale ne na řidiče, takže se setkávám s nepochopením, no a právě jejich nějáký smluvní lékař, co to pro ten dopravak dělal už to nedělá a nikdo neví kdo to má dělat ted za něho, takže ten kdo mi to udela to pro ne dela obas, ale nema terminy… tak co ted? tohle je na hlavu postavený. Nehlede na to, že jsem dělal jedny psychotesty a pak po mě chtělo další psychotesty od jejich smluvniho psychologa, protoze to vyžadují jejich nejaky interni predpisu. Reknu vám, peklo. Jak docilit drivejsiho terminu? Já už nevim kam zavolat, bud maj plno, termíny za pul roku a nebo nevedi co vysetrovat na ridicovi, kdyz se to delat zakonem nevyzaduje. Díky, fajn den.

btw: kafe: nejde to obejit, vylozene mam poukaz na psychiatricke vysetreni, ze je to podminka ..dekuji za prispevek

Odpovědi
Filip84

Podívej se, tohle není až tak výjimečné. Tedy výjimečné to je, ale ne až tak – po mně chtěl, před cca 15 lety, nejmenovaný dopravní závod potvrzení od psychiatra v místě mého skutečného pobytu, že jsem se – u něho osobně – neléčil na alkoholismus. 🙄🤦‍♀️ Tak jsem, prostě a jednoduše, zašel za klinickou psychiatričkou, co jsem měl nejblíž, taky do toho čuměla, jak student na kozy, taky nechápala, co se po ní chce, tak jí říkám, že nad tím zbytečně přemýšlí, že to zdržuje od práce: „erár chce deky? Tak prodávám deky“, prostě chtějí papír, že jsem se, ausgerechnet u ní, neléčil na alkoholismus. Ona, že nechápe, k čemu jim to bude, když jsem se mohl léčit u jejího kolegy ve vedlejší ulici. Říkám, že já to taky nechápu, tak jsme dva a můžeme založit spolek, ale že my to nemusíme chápat, prostě to chtějí a platí si to. 🤷‍♀️ Tak jo, baba napsala do lékařské zprávy, že potvrzuje, že ausgerechnet já jsem se ausgerechnet u ní neléčil na alkoholismus, já jsem jí zaplatil – myslím – dvě stovky a byli jsme spokojení všichni tři. 🤦‍♀️

Pokud máš od nich poukaz na psychiatrické vyšetření, tak jim nemusíš nic vysvětlovat, oni nemusí nic chápat a mají Tě vyšetřit podle toho poukazu. Pokud v tom poukazu nemají napsáno, co u Tebe mají vyšetřovat, tak jim vysvětli, ať nic nevyšetřují, ale napíší do lékařské zprávy, že Tě vyšetřili přesně podle toho poukazu! 🤷‍♀️👌😅 Ty jim za to zaplatíš, dneska tak pětistovku, počítám, a spokojeni budete všichni tři.

Obrať se na psychiatrickou nemocnici, tam by to mohlo jít poměrně rychle. Jinak čekat budeš, pacientů s hlavou je hodně, psychiatři vytížení, nic s tím nenaděláš. A je taky možné, že až se dostavíš, za ten měsíc, k objednanému psychiatrovi, že Tě s tím vyhodí, protože nebude vědět, co má vyšetřovat, a Ty to nebudeš schopen komunikovat!

cappuccino

Ja bych se na tvem miste zeptala na tom dopravnim podniku, jestli by nestacilo doporuceni od obvodaka. Ten te preci zna.
Na zbrojak to taky staci od obvodaka.
Ale nevim, to je jen muj nazor.

marci1

A už ses někdy léčil u psychiatra?

msi

Nn, nikdy v zivote. Maji to v internich podminkach protoze nakej ridic pred 3 lety zmlatil nakou mrnavou holku co byla drza, od te doby se musi psychotesty delat jen u jejich lekarky + psychiatricke vysetreni vyzaduji.

marci1

Jedině v tomto případě bych pochopila, že toto vyšetření chtějí.