Elk

Jak žili lidi v pravěku bez soli?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Sůl se používala už v pravěku. Od dávných dob, zvířata byla nucena chodit stezkami k přírodním zdrojům soli aby uspokojila požadavky svého organizmu. Lidé pak obdrželi sůl jídlem zvěře. Když pak člověk začal hospodařit, musel také nacházet nové zdroje soli. Po celá tisíciletí se učil, jak sůl pomáhá uchovávat potraviny, vydělávat kůži a léčit rány.

První písemná zpráva o soli je stará asi 4 700 let a pochází z čínského spisu. V něm je uvedeno více než 40 druhů soli. Rovněž jsou tam popsány dva základní druhy získávání soli, tj. odpařováním z mořské vody a dolováním

http://www.qu­ido.cz/objevy/sul­.htm

Další odpovědi
bolak

zdravě?

marijakes

Stejně jako my, se solí. Když nevíme, jak co chutná, nemáme na to chuť. Takže jim chutnalo maso syrové, a když jim náhodou spadlo do ohně, u kterého se ohřívali, tak jim zachutnalo maso pečené. 🙂

Drap

Nesolili, částečně dosáhli slané chuti dřevěným popelem. Nebylo to jen v pravěku. Většina indiánských kmenů ze střední a severní části amerického kontinentu , kromě těch co žili na pobřeží,víceméně neznali sůl cca do roku 1800.

M.

Normálně, co měli dělat, když ji neměli?:)
I když je možné, že si něco našli místo toho, nikdy nevíš, jak co bylo.