tony2412

jak zesílit zvuk u filmu?

když si stáhnu film z internetu,tak někdy se stane,že zvuk je docela dost slabý i když mám hlasitost naplno,dá se ten zvuk nějak upravit pomocí nějakého programu aby byl silnější?

Odpovědi
Lamalam

Jistě to nějak půjde, ale současně zesílíš i šum.

bolak

  1. Dát na maximum ovládání hlasitosti ve Windows
  2. Pokud používáš notebook nebo máš jalový repráky, tak koupit lepší
  3. Zkusit jinej přehrávač, protože pokud ti ostatní zvuky fungujou normálně, tak je možný že je vada v něm (třeba VLC player jde vytáhnout až na 200%)
  4. Počítač s dá taky propojit s televizí, pak záleží co je to za typ a co je v ní za repro, ale pokud budeš mít zvuk v PC na maximum a TV hlasitost taky na maximum, tak by neměl bejt problém.

Určitě je možný najít i nějaký programy na internetu, ale asi to bude na úkor kvality, a pokud na to nemáš reproduktory, tak ti to stejně nepomůže. Pak maj taky některý přehrávače předvolenou úpravu vyrovnání hlasitosti, takže pokud tam hraje hlasitá hudba, tak ti to automaticky sníží veškerý zvukstvo a řeč půjde na minimum a prakticky nebude slyšet, ale většinou je to problém spíš toho kdo vytvářel ten rip, že to vygraboval takovým způsobem že je to úplně nahovno a už s tím nic neuděláš, maximálně můžeš zkusit v přehrávači nějakej filtr na potlačení hudby aby nejvyšší prioritu měla řeč. Ale tohle je záležitost většinou těch novějších filmů s kvanty zvukovejch efektů.

MirKop

Jestli máš zvuk na plno na Pc/notebooku tak doporučuji připojit repráky.

Dochy

můžeš audio stopu prohnat nějakým audio editorem a pak do filmu vrátit. Jednodušší možnost je u některých přehrávačů použít pokročilé nasatvení zvuku. Osobně používám media player classic a ten v jednom interním pluginu dovoluje nastavit mapování jednotlivých stop na reproduktory (může být užitečné pokud mépe v souboru audio stopy trochu nadivoko a základní nastavení vám kvůli tomu většinu zvuků zabije) a zesílení audia navíc (většina běžných programů vč. hlasitosti v systému a hlasitosti v přehrávači dovolí upravit hlasitost pouze v rozmězí 0–100% z hlasitosti nahrávky, čímž zajistí že zvuk nebude ořezán (chrchlá). MPC v tom pluginu dovolí hlasitost zvednout, což u většiny filmů povede právě k tomu chrchlání, ale vám to u tohoto filmu pravděpodobně pomůže.

mol191280

Dochy:
Vytáhnout zvuk je skvělý nápad, AVS Audio Editor ho krásně zesílí, ale když ho vrátím ho filmu, nebude synchronní s filmem a to fakt o dost. Zkoušel jsem i funkci MUX v programu FormatFactory. Prostě ujede.

kablik

mám podobnou zkušenost, stažený film v noťasu jede bezvadně, v TV je bohužel slabý, přitom mám relativně dobrý a nový TV, vypadá to jako bychom tento jev poznali jen my dva, ostatní jakoby filmy nestahovali ani neměli tentýž problém, pokrytci…