Jak zcela zbavit prádlo prášku?

Poslední dobou zjišťuji, že jsem alergický na zbytkový prášek v prádle, zejména u ložního povlečení. Prádlo jsem dodatečně máchal alespoň 2× a stále mi z něj čpí prášek. Nedá se v tom přes noc vydržet. Je ještě nějaká cesta, jak se toho prášku zbavit, když máchání nepomáhá? Např. vyprat znovu s gelem? Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedině prodloužit dobu máchání a máchat ve více vodách.
Pokud nepomůže ani to, je nutné používat specielní prací prostředky pro alergiky.

Další odpovědi
hanulka11

při koupi prášku musíte zjistit jestli vám vůni vyhovuje , pokud je vůně moc silná, ne každý ji snese já tedy ne , žádné dvojité máchání tomu nepomůže

Nejsem alergik, ale příliš vonící prášky nesnáším…začala jsem kupovat kapsle Arielu jsou jak na barevné tak bílé prádlo ,
http://pemi.cz/cs/de­tail-zbozi/drogerie-10:1:1/ariel-gelove-kapsle-color-16ks-5320.html
v zeleném provedení jsou na bílé

jsou úžasné jak prádlo vyperou a mají nevtíravou vůni , chce to opravdu vyzkoušet a ten váš prášek někomu darujte neperte v něm, když není vůně příjemná

pusinka50

Já bych vám poradila, zkuste prací gel. Jedno jaký, Palmex, Persi, Bonux, Ariel…jde o to, že pračka vymáchá mnohem lépe gel než zbytky pracího prášku. Investujte do 1,5 l max 150 Kč a zkuste. Já, dokud jsem prala v prášku, věčně jsem otírala zbytky prášku z vypraného prádla, po používání gelu mám klid.

fablen

doporučuji také kupovat prášky sensizitivní. Mému manželovi se udělá nepěkná vyrážka v létě na obnažených nohách když v obchodě pouze přejde kolem regálů s pracími prášky.
Doma často používám také ariel kapsle, nebo senzitivní prášek od Dedry.

Zdroj: http://www.de­dra.cz/cz/pro­dukty/drogerie-a-kosmetika/pra­ni/citliva-pokozka/

jmhad

Asi nepůjde o vůni.Já mám také někdy problém se spodním prádlem.Nutím manželku přidávat k prášku sodu – máme sice vodu ze studny,ale i ta městská může být ze studní a ne z řeky.A pomáhá to. Ta voda je tím upravená a lépe rozpouští prášek,který nezůstává zažraný v tkanině.Ono také záleží na tom,zda se tam nesype zbytečně moc.A pokud tohle nepomůže,jsou prací prášky pro děti,za vyšší penízek.

ReHu

Záleží na vymáchatelnosti prášku.
Některé lze z prádla dostat lehčeji než jiné.
A také je to o složení. Z důvodu úspory nákladů a tudíž snížení ceny se přidává do pracích prostředků stále více plnidel. Ty sice prádlo neperou, ale tvoří „hmotu“ pr.prostředku. A prádlo i „odírají“.
Podobně se začínají i nastavovat prací gely.
Se složením a kvalitou souvisí i takové složení, ketré je více či méně „chemické“, nešetrné k pokožce i přírodě a špatně rozložitelné.
kvalitní prací prostředky se z prádla snadno vymáchají, tím šetří vodu a nejsou ani agresivní k pokožce. Je potřeba si uvědomit, že se zbytky prac.prostředku je pokožka v kontaktu neustále. Prádlo, ložní povlečení, ručníky, …
A také se rychle rozloží v přírodě.

Já peru v prací řadě SA8. Mohu si vybrat mezi uni pracím práškem, na barevné prádlo, na dětské prádlo, tekutý přípravek, tekutý na jemné prádlo, …