Jak zcela zbavit prádlo prášku?

Poslední dobou zjišťuji, že jsem alergický na zbytkový prášek v prádle, zejména u ložního povlečení. Prádlo jsem dodatečně máchal alespoň 2x a stále mi z něj čpí prášek. Nedá se v tom přes noc vydržet. Je ještě nějaká cesta, jak se toho prášku zbavit, když máchání nepomáhá? Např. vyprat znovu s gelem? Děkuji za radu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jedině prodloužit dobu máchání a máchat ve více vodách.
Pokud nepomůže ani to, je nutné používat specielní prací prostředky pro alergiky.

Další odpovědi:

Zlatý

při koupi prášku musíte zjistit jestli vám vůni vyhovuje , pokud je vůně moc silná, ne každý ji snese já tedy ne , žádné dvojité máchání tomu nepomůže

Nejsem alergik, ale příliš vonící prášky nesnáším....začala jsem kupovat kapsle Arielu jsou jak na barevné tak bílé prádlo ,
http://pemi.cz/…
v zeleném provedení jsou na bílé

jsou úžasné jak prádlo vyperou a mají nevtíravou vůni , chce to opravdu vyzkoušet a ten váš prášek někomu darujte neperte v něm, když není vůně příjemná

Stříbrný

Já bych vám poradila, zkuste prací gel. Jedno jaký, Palmex, Persi, Bonux, Ariel...jde o to, že pračka vymáchá mnohem lépe gel než zbytky pracího prášku. Investujte do 1,5 l max 150 Kč a zkuste. Já, dokud jsem prala v prášku, věčně jsem otírala zbytky prášku z vypraného prádla, po používání gelu mám klid.

Bronzový

doporučuji také kupovat prášky sensizitivní. Mému manželovi se udělá nepěkná vyrážka v létě na obnažených nohách když v obchodě pouze přejde kolem regálů s pracími prášky.
Doma často používám také ariel kapsle, nebo senzitivní prášek od Dedry.

Zdroj: http://www.dedra.cz/cz/produkt y/drogerie-a-kosmetika/prani/c itliva-pokozka/

Bronzový

Asi nepůjde o vůni.Já mám také někdy problém se spodním prádlem.Nutím manželku přidávat k prášku sodu - máme sice vodu ze studny,ale i ta městská může být ze studní a ne z řeky.A pomáhá to. Ta voda je tím upravená a lépe rozpouští prášek,který nezůstává zažraný v tkanině.Ono také záleží na tom,zda se tam nesype zbytečně moc.A pokud tohle nepomůže,jsou prací prášky pro děti,za vyšší penízek.

Zlatý

Záleží na vymáchatelnosti prášku.
Některé lze z prádla dostat lehčeji než jiné.
A také je to o složení. Z důvodu úspory nákladů a tudíž snížení ceny se přidává do pracích prostředků stále více plnidel. Ty sice prádlo neperou, ale tvoří "hmotu" pr.prostředku. A prádlo i "odírají".
Podobně se začínají i nastavovat prací gely.
Se složením a kvalitou souvisí i takové složení, ketré je více či méně "chemické", nešetrné k pokožce i přírodě a špatně rozložitelné.
kvalitní prací prostředky se z prádla snadno vymáchají, tím šetří vodu a nejsou ani agresivní k pokožce. Je potřeba si uvědomit, že se zbytky prac.prostředku je pokožka v kontaktu neustále. Prádlo, ložní povlečení, ručníky, ...
A také se rychle rozloží v přírodě.

Já peru v prací řadě SA8. Mohu si vybrat mezi uni pracím práškem, na barevné prádlo, na dětské prádlo, tekutý přípravek, tekutý na jemné prádlo, ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.