children

Jak zavěsit těžké zrcadlo do bytového jádra?

Dobrý den, jsem naprostý antitalent, tak prosím o shovívavost :) Mám zrcadlo, resp. takovou polici se zrcadlem z Ikea, váha asi 10 kg, potřebuji jej zavěsit do klasického starého bytového jádra (nejspíš umakart, ani nevím jak to poznám, při poklepání to zní dutě) a jde mi teď o to, jak to připevnit. Nahoře jsou dva otvory na zavěšení, dole se to přilepí. Předpokládám, že jsou potřeba asi nějaké speciální hmoždínky, že? Je tam nějaké riziko s tím spojené, např. že se to celé urve? Díky moc za ochotu.

Odpovědi
gecco

Netuším, o jakou skříňku se jedná (kdyžtak přidej odkaz)…
Kdysi jsem věšel něco podobného – na šrouby ´durch´ (vratové – http://gola-sada-tona.cz/1615-large_default/vra­tovy-sroub-din-603-pozinkovana-vysokopevnostni-ocel-plkulata-hlava-sv570.jpg ), opatrně dotáhnout (aby se hlava neprotáhla tím papundeklem), drží spolehlivě.
Aby pak ´nerazily´ hlavy šroubů (z druhé strany zdi), přetapetoval jsem zeď rustikální tapetou (něčím takovým – http://www.va­vex.cz/cs/pes­trukta-130_z1716&order=1&li­mit=120&pages=2& ) a natřel Primalexem – celkově to nevypadá nejhůř a hlavy nejsou vůbec vidět (když o nich nevíš, nevšimneš si).
😉

Pájo

Radili mi použít:
http://www.fischer-cz.cz/PortalDa­ta/12/Resources/sup­port/sales-documents/docu­ments/159-166_deskov__web.pdf

honza19hk

ideálně šrouby na skrz a podložky. Umakart je něco jako pertinak proložený vrstvou polystyrenu. Vrchní vrstva je poměrně trvdá, police bude zatěžovat šrouby na střh,takže ideálně je dej na skrz.Pokud chceš mít jistotu podmázni celou plochu police mamutem a připlácni to na ze´d.

mosoj

Dva závěsné body na umacart bude málo. Použij kovovou ( nejlépe hliníkovou lištu o šířce zrcadla. Tuto lištu připevni na umacart alespoň ve čtyřech bodech.
Existují hmoždinky do dutých cihel, sádrokartonu a pod. V supermarketech typu OBI ti s hmoždinkou poradí. Teprve na tuto lištu připevni zrcadlo. Tu samou lištu přilep dole k vyrovnání stěny.

Mc Merkurion

jak říká gecco,akorát bych pod ty šrouby z obou stran dal nějakou lištu z plech,či širší podložky,aby se to nepromačkávalo…

Sabulak

Ahoj, chci se zeptat… Chci si koupit nové zdrcadlo. Koukal jsem na net a oslovil mě tento shop https://www.ba­kly.cz. Máte s ním zkušenost?